SPORTISIMO s.r.o.

#19048Zamítnutí reklamace bot

06.11.2017, před 6 lety

Ondřej Labuz

Dne 19.4.2017 jsem si koupil boty adidas cloudfoam race za 1199 Kč v sportisimo s.r.o. Ostrava, Rudná 3114/114. Po zhruba pěti měsících střídavého nošení se na špičkách bot začala tkanina třepit. Následně se na pravé botě objevila díra a na levé odpadl štítek tak, že odpadl na jedné straně a na druhé zatím drží. Dne 20.10.2017 jsem šel boty reklamovat, následně dne 31.10.2017 byla reklamace zamítnuta s odůvodněním:„V důsledku nedostatečné fixace nohou v botách došlo k prodření vnitřních podšívek v patách a v místech palců obou bot, následně došlo k prasknutí zeslabeného textilního svršku ve špici pravé boty. Příčinou vzniku defektu je mechanické poškození. Nejedná se výrobní vady. Odtržené logo na jazyku levé boty-jedná se o kosmetický defekt, který nebrání řádnému užívání obuvi. Reklamace se zamítá."
Toto odůvodnění mi přijde vágní. U palce na špici boty není žádná podšívka je zde pouze pletená látka. Zde je velmi zásadní chyba v odůvodnění, která není uvedena. A to že boty s odtrženým štítkem mohu zcela plnohodnotně nosit mně přijde směšné.

Adidas Cloudfoam race B74720

Požaduji vrácení peněz, jelikož výměna zboží již není možná.