Společnost


Creed Resources s.r.o.

Počet nahlášených stížností:3
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#20507Doživotní záruka na Invisible glass

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

5 měsíců 27 dnů 9 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
04.01.2018, před 3 lety

Michal Červa

Znění stížnosti

Zakoupil jsem produkt Invisible Glass v iSETOS, kde mi bylo při nákupu řečeno, že se jedná o doživotní záruku a mohu kdykoli přijít. Jaké nemilé překvapení, když mi řekli, že byli pouze sprostředkovatelé a mám se obrátit přímo na dovozce do ČR firmu Creed Care s.r.o., popř. ERTEA CZECH s.r.o. nebo nevím která firma přesně zatím celým je. Značně znechucen přístupem firmy iSETOS, jsem se obrátil přímo tedy na firmu skrze webové stránky www-bezobalu.cz
Zde jsem navolil mé zboží, na které chci uplatnit doživotní záruku a co se nestane. Nejprve zaplaťte – OK, a pak pošlete ještě 130Kč za poštovné! To jsem si řekl, že je celkem dost a že se na výdejně zastavím, popřípadě nechám PPLkou vyzvednout. Na toto mi bylo na infolince řečeno, že takto to dělat nelze a jedinou možností je varianta s doporučeným psaním za 130Kč. Upozorňuji, že přijde malá obálka s hmotností ne větší jak 0,5kg, takto zaslané zboží nebude stát více jak 40Kč.
Ptám se tedy, zda je takovéto jednání v pořádku a v souladu se zákony ČR nebo zda nedochází ke klamavé reklamě a následně také k nezákonnému obohacení, kdy s každým sklem firma vydělá 90Kč.


Produkt

Zagg Invisible Shield Glass for Apple Iphone 5/5s/5c


Požadované řešení

Možnost vyzvednutí si skla osobně nebo pomocí zprostředkovatele. Popřípadě možnost řešit v obchodu iSETOS, aby si náklady a starosti řesili oni.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
30.1.2018 12:48, před 3 lety

V daném případě je rozhodné, o jaký prodkut se vlastně jedná. V souvislosti s doživotní zárukou ochranných skel na mobily se většinou jedná o smluvní rozšíření záruky, což znamená, že řešení podléhá odsouhlaseným podmínkám a nikoliv zákonnému postupu řešení reklamce.

Pokud by se jednalo o řešení reklamace dle zákona, poté platí následující: Jelikož od zakoupení a převzetí zboží neuplynulo více než 24 měsíců, má spotřebitel stále právo uplatnit zákonná práva z vadného plnění. Má-li věc vady, může spotřebitel dle § 2169 odst. 1 občanského zákoníku požadovat po prodávajícím opravu věci nebo dodání nové věci. Není-li to možné, může spotřebitel odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel žádat přiměřenou slevu podle § 2169 odst. 3 občanského zákoníku.

Reklamace také nesmí být spojena s žádným poplatkem, takové ujednání by bylo neúčinné, protože by znamenalo nerovnováhu mezi právy a povinnostmi stran a odrazovalo by spotřebitele od uplatnění práv z vadného plnění.

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.4.2018 21:42, před 3 lety

Na základě žádosti společnosti stížnost znovu otevíráme, aby mohla doplnit své vyjádření.

Vyjádření dTestu

Publikováno
1.7.2018 23:35, před 2 lety

Společnost již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.