#20748Peněžní Podvod seznamky Academic Singles

13.01.2018, před 6 lety

Jiří Poštolka

Na této stránce jsem si za účelem seznámení vytvořil účet. Jelikož seznamka se snaží být nepoužitelná bez zaplacení financí, odhodlal jsem se a koupil si nejlevnější možné "VIP" členství na zkoušku. Po čase jsem zjistil že stránka není taková jak se tváří. Snaží se vypadat jako seznamka ale přitom se "uživatelské" účty generují systémove. Proto například v nových profilech nebyl vůbec těžké najít dvě dva profily se stejnou fotografií ale rozdílnými údaji. Majitelé pravděpodobně nakoupili málo licenčních fotografií. Ani né po týdnu už bylo více falešných profilů než normálních. Z tohoto důvodu jsem seznamku opustil, jelikož se mi nepodařilo nikde dohledat jak zrušit účet.
Nyní mi došel email ve kterému se přiznávají že se pokusili zcizit přes paypal 2500kč z mého účtu a co víc se pokouší po mě tyto finance vymáhat. V emailu se odkazují na nějaké jejich podmínky které jsem asi při registraci odsouhlasil. Nejspíš někam vrazili nějakou kolonku o které nevím.
Podle toho co jsem dohledal na internetu napálili již více lidí.

Seznamka Academic Singles, obsahující falešné profily.

Požadovaným řešením by bylo okamžité zrušení mé registrace a ukončení vymáhání financí se kterými jsem nesouhlasil. Z mého pohledu se jedná o jasný podvod a snaha vytánout peníze z uživatele.