Sport Mall s.r.o.

#20796Odstoupení od kupní smlouvy pro nesplnění jakosti při převzetí - odlišnosti v množství a počtu

3 měsíce 6 dnů 3 hodiny

15.01.2018, před 6 lety

Matěj Brůna

Vážená paní, vážený pane,

dne 9.1. 2018 jsem si objednal zboží (obj. č. 201810021) na stránce SPOMALL.CZ, jejíž provozovatelem, dále jako ,,prodávající“ je uvedena společnost:

Sport Mall s.r.o., Seifertova 549/42, 130 00, Praha 3
Den vzniku funkce: 18. března 2016

JAROSLAV ZIMA
Čílova 281/11, Veleslavín, 162 00 Praha 6
Den vzniku funkce: 18. března 2016

Učinil jsem objednávku 3ks produktů, v celkové ceně 1596Kč, vč. dopravy a úhrady dobírkou.

Jako způsob dopravy jsem zvolil společnost PPL a formu úhrady dobírkou. Zásilka byla převzata společností dne 9.1. 2018 v 19:48 a 10.1. 2018 doručena na uvedenou adresu.

Dle podmínek dopravce (společnosti PPL) je možné zkontrolovat obsah zásilky až po převzetí,resp. zaplacení dobírkové částky. Doručený balík nejevil známky poškození, tím pádem nebyl důvod zásilku nepřevzít. Po otevření byla zjištěna nekompletnost objednávky.

V balíku se nacházel pouze jeden produkt a to:

FITDAY002 Fit-Day Based PROTEIN Chocolate 600g - 449 Kč

Zbylé dva produkty chyběly. Dle dopravce se jednalo o 1balík, takže není možné, že by zboží přišlo ve více balících/zásilkách. Dalším faktem o nekompletnosti zásilky je udaná váha balíku, která činila pouhých 1,41kg, přitom jen obsahově by byla váha min. 1,8kg + váha obalového materiálu produktů (resp. dóz) + krabice.
Tuto nesrovnalost jsem chtěl ihned řešit telefonicky, ale zadané číslo, dle obchodních podmínek, neexistuje (+420 727 990 801) a na druhé číslo (+420 737 350 333), které bylo uvedeno v emailu s objednávkou, se nedá dovolat, neboť po jeho vytočení se ozve informace o plné hlasové schránce.

Odeslal jsem tedy ihned email na adresu info@spomall.cz, kde jsem vyzval prodávajícího k okamžitému vyřešení sporu. Doposud mi nebylo odpovězeno a na uvedená tel. čísla se stále nelze dovolat.
Dle informací o prodávajícím na serveru Heureka.cz je několik poškozených zákazníků, kteří mají obdobné problémy (doručení neúplné objednávky, příp. celkové nedoručení zásilky) s nákupem zboží u společnosti Sport Mall, s.r.o. (e-shop SPOMALL.cz). I proto se tedy domnívám, že se nejedná jen o chybu při odbavování objednávek/zásilek, ale o promyšlenou strategii, jak se obohatit na úkor zákazníka - ,, kupujícího“.

Způsob vyřízení odstoupení od smlouvy, příp. reklamace požaduji buď navrácením finančních prostředků za nedodané zboží tj. 1038Kč, příp. dodatečné dodání chybějícího zboží na dodací adresu dle objednávky.

S pozdravem

M. Brůna

FITDAY002 - Fit-Day Based PROTEIN Chocolate 600g; FITDAY009 Fit-Day Smoothie brokolice-okurka-špenát 600g; FITDAY011 Fit-Day Smoothie mango-malina 600g

Dodání chybějícího zboží nebo navrácení finančních prostředků za nedodané zboží, tj. 1038Kč