Společnost


DIRECT pojišťovna, a.s.

Počet nahlášených stížností:13
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:2
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

50%
50%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#21005Zničená zavazadla

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 5 dnů 4 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
23.01.2018, před 3 lety

Pavlína Hadravová

Znění stížnosti

Dobrý den,
ráda bych na Vás vznesla dotaz a požádala Vás o radu.
Letecká společnost AIRFRANCE nám poškodila při zpáteční cestě z New Yorku přes Paris do Prahy čtyři odbavená velká zavazadla, z toho jedno zavazadlo totálně na odpis. Vše jsme řešili hned na letišti v Praze při přistání a sepsali s námi reklamační protokoly. Mimo jiné jsme měli s Direct pojišťovnou pro období cesty uzavřeno Cestovní pojištění s pojištěním zavazadel (škodové pojištění). Kdo prosím Vás plní za tuto škodnou událost a v jakém pořadí? Direct pojišťovna nás informovala o tom, že pokud škodnou událost jsme již nahlásili jako reklamaci u letecké společnosti Airfrance, nemůže pro nás plnit.

Prosím velice o pomoc,. jak věc řešit.


Požadované řešení

prosím o radu


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
20.2.2018 09:03, před 3 lety

Dle čl. 13.3 písm. c) všeobecných pojistných podmínek pro cestovní pojištění pojišťovny DIRECT je zapotřebí získat při poškození zavazadla při přepravě získat od dopravce potvrzení o škodě. Dále tentýž článek v písm. e) uvádí, že není možné měnit stav poškozených věcí a je zapotřebí s opravou vyčkat až na pokyn pojišťovny, což neplatí v případech, kdy by se
škoda mohla bez opravy dále zvětšovat.

Ustanovení pojistných podmínek však není možné vztáhnout na celou reklamaci. Jestliže by účelem reklamace bylo získat potvrzení o škodě, jednalo by se dokonce o nezbytný proces dle pojistných podmínek.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.4.2018 21:27, před 2 lety

Společnost již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009.