COMFORT ENERGY s.r.o.

#21629Pokuta za odmítnuté LED žárovky

19.02.2018, před 6 lety

Břetislava Štefániková

Dne 23.1. 2018 mě navštívil zástupce firmy Comfort Energy pan A. Krakovský, následně došlo k uzavření smlouvy č. CMA50110060 o sdružených službách dodávky elektřiny… Přitom jsem p. Krakovskému výslovně řekla, že LED žárovky nechci a on si toto zaznamenal do vlastního dokumentu (jeho kopii mi bohužel nepředal) a LED si ponechal (toto jsem uvedla i v telefonickém rozhovoru se „zákaznickou podporou Comfort Energy“ o dva dny později.

Od této smlouvy jsem pak odstoupila 26.1.2018. Nyní po mě Comfort Energy požaduje také odstoupení od kupní smlouvy na LED žárovky a úhradu 2 000,- Kč. Jak je uvedeno výše, tak nemohu LED vrátit, protože jsem je odmítla převzít.

Mimo to i kdyby bylo požadováno odstoupení od kupní smlouvy na LED, tak toto bylo již provedeno současně s odstoupením od smlouvy CMA50110060, protože se jedná o smlouvy závislé – viz. výrok Ústavního soudu ze dne 13. prosince 2016. A samozřejmě je zde i nehorázný požadavek na úhradu 2 000,- Kč za 5ks LED. Zde by teoreticky přicházelo do úvahy maximálně uhradit obvyklou cenu, která je minimálně 5x nižší. To by mi je ovšem musel p. Krakovský předat, což se nestalo.

Poslední věcí je samozřejmě fakt, že k uzavření smlouvy došlo během podomního prodeje, který je v Olomouci zakázán od 1. ledna 2014.

Děkuji a prosím o radu, jak postupovat.

B. Štefániková

CMA50110060

okamžité písemné storno požadavku na úhradu LED + úhrada za provolané peníze na infolinku cca 600,- Kč