Společnost


BLUE OCEAN Management s.r.o.

Počet nahlášených stížností:83
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

90%
10%
Toto skore je založeno na 10 stížnostech.

#21952LED žárovky

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 24 dnů 4 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
04.03.2018, před 2 lety

Bohuslav Toman

Znění stížnosti

V březnu 2015 byl u mě zástupce LAMA energy,že mi budou hlídat cenu energií.Za podepsání této smlouvy mi byly dorčeny 3ks LED žárovek,jako dárek.V létě 2017 mě kontaktovali a bohužel jsem zjistil,že jsem podepsal smlouvu o novém dodavateli.K LAMA jsem nikdy nepřešel.
Po tel. mého stávajícího dodavatele v prosinci 2017 mi byl nabídnut výhodnější tarif a smlouvu u LAMY po dohodě za mě vypověděli.
1.3.2018 mi přišla faktura na 1815 kč.za žárovky od BLUE OCEAN.O společnosti jsem nikdy neslyšel a smlouvu o žárovkách jsem nikdy neměl ,,byl to dárek od LAMY".Na faktuře chybí číslo a datum objednávky.
Po tel.rozhovoru d.Testem zasílám B.O. zpět jejich žárovky.Naštěstí jsem je měl nepoužité a v původním balení uschované.Zasílám je i s tiskovou zprávou Č.O.I. a přikládám i kopii jejich faktury.


Produkt

žáovky LED Philips


Požadované řešení

žádné žárovky platit nechci a proto je vracím.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
4.4.2018 12:01, před 2 lety

Jakmile spotřebitel od smlouvy o sdružených dodávkách energií odstoupí (popřípadě smlouvu vypoví), dle ustanovení § 1727 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, se automaticky zruší i smlouva, která je s ní provázaná, tedy smlouva kupní. Obě strany pak mají povinnost vrátit vše, co plnily. Spotřebitel je povinen vrátit žárovky.

Pokud by společnost deklarovala, že uzavřené smlouvy jsou na sobě nezávislé, nebylo by možné se zrušením smlouvy o sdružených službách spojovat změnu podmínek druhé kupní smlouvy. Takové jednání by v podstatě naplnilo definiční znaky postihu za zrušení smlouvy dle § 11a zákona č. 458/2000 Sb., energetického zákona, a jako k nepřiměřenému ujednání by se k němu nepřihlíželo. Spotřebitel má nárok na to, aby užil své zákonné právo od smlouvy odstoupit nebo ji vypovědět do 15 dnů po zahájení dodávek energií bez jakékoliv sankce. Je zřejmé, že požadavek na doplacení ceny žárovek se snaží spotřebitele od užití jeho zákonného práva odradit.

Nebude-li možné se společností BLUE OCEAN Management s.r.o. vyřešit spor smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.6.2018 23:21, před 2 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.