Společnost


be2 S.a.r.l.

Počet nahlášených stížností:1604
Z toho za letošní rok:119
Stále v řešení:148
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

73%
27%
Toto skore je založeno na 419 stížnostech.

#22138Neoprávněně naúčtovaný poplatek

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

3 měsíce 29 dnů 13 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
10.03.2018, před 11 měsíci

Soňa Dušková

Znění stížnosti

Moje dcera je studentka. Má v bance studentské konto. V lednu 2018 jsme zakoupily zboží z e-schopu cca za 1000 Kč,kteté jsme chtěly zaplatit kartou z učtu dcery. Bohužel se nám to nepovedlo, protože na účtu bylo málo peněz. Dceři se to zdálo nemožné, na účtu měla peníze, které si vydělala na brigádě za 4 měsíce. Otevřely jsme internetové bankovnictví a zjistily, zě odešlo přes kartu 2247KČ.
Okamzítě jsme zablokovaly kartu a další den dcera zašla do banky.
V bance jí oznámili, že platba je pro seznamku BE2,o které jsme doposud nevěděly, zě existuje. Banka dohledala, zě BE2 si stejné peníze naúčtovala již v zaří a ještě poplatek 149KČ.

Celou věc jsme předaly policii, která vše uzavřela tím, že si má dcera dávat větsí pozor na platby a vše ukazuje na to, že byla v BE2 registrovaná.

Samy jsme komunikovaly jsme s BE2 emailem,požadovaly vrácení peněz, nebo spolupráci, v případě, že by kartu někdo zneužil(vše slušně,i když jsem měla chuť napsat jim spoustu nadávek a škaredých slov).
BE2 ale odepisují jako automat,neustále tvrdí, zě dcera byla VIP členem a členství včas neukončila, proto peníze nelze vrátit.

Chci vás ujistit, že dcera se do BE2 nikdy neregistrovala. Sama na to nemá a já bych jí tohle rozhodně neplatila a ani bych nemohla.
Jsme obyčejná rodina a nemáme nijak závratné přijmy.

MOOOOC děkuji za pomoc.

Dušková Soňa


Požadované řešení

Vrácení peněz


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
11.3.2018 07:12, před 11 měsíci

Pokud společnost žádá zaplacení peněžních prostředků, musí také prokázat, že k tomu má právní důvod. Je proto vhodné společnost vyzvat, aby prokázala, že peněžní prostředky získala oprávněně (i takovou výzvu je možné užít jako důkazní prostředek při případném soudním sporu). Nebude-li na toto společnost reagovat, jde to k její tíži.

Není-li si spotřebitel vědom toho, že by uzavřel se společností smlouvu, bude vhodné využít službu chargbeback, kterou poskytuje většina evropských bankovních společností ve spolupráci s vydavateli platebních karet. Jedná se o služby, kdy bankovní společnost vrátí podvedenému spotřebiteli peněžní prostředky zpět na účet a následně si jejich vymáhání po obchodníkovi zajistí sama. Více o této službě je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3189/esc-kdy-je-lepsi-platit-kartou.

Pokud by bylo nutné se svých práv domáhat soudní cestou, je na místě využít služeb advokáta. Seznam advokátů je ale možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/advokati nebo na webových stránkách České advokátní komory.

Má-li spotřebitel zároveň důvodné podezření, že byl spáchán trestný čin, může podat trestní oznámení a informovat o tom Policii ČR, jejímž úkolem je podaná trestní oznámení vyhodnotit, shromáždit důkazy a stanovit další postup. Je také na místě úřady požádat, aby informovaly oznamovatele, jak bylo s jeho oznámením naloženo.

Reakce společnosti

Publikováno
12.3.2018 16:05, před 11 měsíci

Dobrý den.

V zájmu dohledání profilu, v rámci kterého byla platba uskutečněná, prosím přepošlete potvrzení o realizaci úhrady s uvedením data platby, uhrazené sumy a jména majitele účtu, z kterého byla platba realizovaná, na adresu našeho Zákaznického centra: zakaznickyservis@be2.cz.

V případě, že byla Vaše kreditní karta zneužitá třetí osobou, doporučujeme Vám danou skutečnost neprodleně nahlásit Policii České republiky. Jakmile se tak stane, kontaktujte nás prosím - v zájmu možnosti dalšího přešetření a přehodnocení případu - na výše uvedené adrese s potvrzením ze strany Policie,

děkujeme Vám.


Soňa Dušková

Reakce spotřebitele

Publikováno
12.3.2018 20:02, před 11 měsíci

Zasílám výpisy z účtu,kde je vidět,jak si BE2 ztrhává peníze.Policii jsme vše samozdřejmě předaly, ne jako zneužití třetí osobou, ale jako neoprávněné ztrhutí peněz seznamkou BE2. O tom jsem se již zmínila. Doufám,že je to dostatečný důkaz a peníze budou co nejdříve vráceny.
Děkuji

Vyjádření dTestu

Publikováno
13.3.2018 06:37, před 11 měsíci

Stížnost přeřazujeme na společnost, která tak má možnost reagovat na vyjádření spotřebitele.

Reakce společnosti

Publikováno
14.3.2018 13:29, před 11 měsíci

ID: 2LJTHH11


Dobrý den a děkujeme Vám.

V uvedenom případě jste od ledna 2018 opakovaně v kontaktě se Zákaznickým centrem be2 a my (zároveň) s Policií ČR; doposud žel bez zprostředkování potvrzení o zenužití platební karty, tj. podkladu, potřebného k refundaci uhrazené částky/ uhrazených částek,

děkujeme Vám za pochopení.


Soňa Dušková

Reakce spotřebitele

Publikováno
22.3.2018 15:48, před 11 měsíci

Ano, v kontaktu s vaším zákaznickým centrem jsme, to jsem uvedla již v úvodním popisu stížnosti,ale tam už teď nevědí,co psali na začátku, to znamená výsledek žádný.
Nechápu proč neustále požadujete nějaká potvrzení.Jak jsem se zde, na stránkách d-testu dočetla, peníze se z účtu ztrácí i dalším lidem, kteří o vaše služby nežádali. Dopouštíte se nezákonného obohacování a moc dobře jste si toho vědomi.My jen věříme ve spravedlnost a doufáme, že se nám peníze vrátí.
Výsledek šetření banky budu mít bohužel až 15.4.

Vyjádření dTestu

Publikováno
1.7.2018 23:42, před 8 měsíci

Spotřebitelka nám sdělila, že společnost jí nakonec peníze vrátila. Stížnost proto uzavíráme.


Soňa Dušková

Uzavření stížnosti

Publikováno
10.7.2018 10:10, před 7 měsíci

Hodnocení: