Auctio Energia s.r.o.

#22151Zneužívání starých lidí

3 měsíce 21 dnů 4 hodiny

11.03.2018, před 6 lety

Jitka Bultasová

Tato firma se orientuje zřejmě na staré osoby, které nerozumí smlouvám a nejsou již schopné si uvědomit dopady, které podpisem smluv zapřičiní.
Pan Zajíc přesvědčil mojí 90-ti letou matku,aby s ním uzavřela novou smlouvu na dodávky elektřiny i plynu. Slíbil jí, že ušetří .(nebyl první) To, že ale díky přestupu k jiné společnosti matka bude platit vysoké penále za předčasné ukončení smlouvy s původním dodavatelem , s kterým má uzavřenou smlouvu na dobu určitou, ho již nezajímalo. Na to ani neupozornil. Navíc dle smlouvy si za Zprostředkované smlouvy účtuje 1000 Kč!
Telefony nikdo ve firmě Auctio Energia nebere a na maily neodpovídá.
Matka si chybu uvědomila, ale svým zmatečným chováním pak dělá další chyby.Místo výpovědi, poslal zase kopii smlouvy atd.
Protože nám tuto zkutečnost matka sdělila až po čtrnácti dnech, nemohli jsme již odstoupit od smlouvy, takže jsme poslali na vybrané firmy výpověď (dle Energetického zákona). Nyní jsme v očekávání, jak se pan Zajíc zachová. Pokud se jedná o solidní firmu, čekáme také solidní vyřízení- tzt.přijmout výpověď bez dalších finančních postihů.

Sepsaná smlouva s Auctio Energia za účelem výběru levnějšího dodavatele plynu a elektřiny.

Byli bychom rádi, kdyby se nám pan Zajíc ozval (poslal jsem mu plnou moc k vyřizování všech záležitostí) a řešil s námi, jak v této věci postupovat a matce pomoci,aby nemusela platit penále.