Kaufland Česká republika v.o.s.

#22192Porušení hygieny v úseku masa uzenin

7 dnů 3 hodiny

13.03.2018, před 3 měsíci

Pavla Čermáková

V Pelhřimově pokaždé, když nakupuji v úseku masa uzeniny, vždy vidím jak některá prodavačka nebo prodavač obsluhoval u syrového masa, pak přejdou k uzeninám, salátům nebo sýrům a nevymění si gumové rukavice, což je z hlediska hygieny nepřípustné. Nejprve jsem požadovala u prodavačky výměnu rukavic a následně jsem si stěžovala u vedoucí pelhřimovského Kauflandu.

V pelhřimovském Kauflandu při obsluhování u syrového masa si prodávající nevymění rukavice a přejdou k obsluhování u uzenin, salátů a sýrů.

Vedoucí prodejny by měli pečlivě dozorovat z povzdálí a přísně tyto zaměstnance potrestat, podruhé už by si to nedovolili.

13.3.2018 09:09, před 3 měsíci

Po zrušení vyhlášky č. 347/2002 Sb., o hygienických požadavcích na prodej potravin a rozsah vybavení prodejny podle sortimentu prodávaných potravin se dostatečnost zavedených hygienických opatření posuzuje v souladu se systémem kritických kontrolních a regulačních bodů (HACCP). Podle evropské legislativy musí mít každý podnik vypracovaný vlastní systém kritických bodů, který by měl zabraňovat ohrožení nezávadnosti potravin.

V případě podezření na porušování hygienických předpisů lze na tuto skutečnost upozornit příslušnou Krajskou hygienickou stanici.

13.3.2018 19:00, před 3 měsíci

Vážená zákaznice, děkujeme za Váš podnět.

Rádi bychom ho s Vámi dořešili k Vaší spokojenosti. Nebude-li Vás to obtěžovat, kontaktujte nás prosím na naší bezplatné zákaznické lince 800 165 894 nebo e-mailem na service@kaufland.cz.

Zákaznické centrum, Kaufland Česká republika

Pavla Čermáková

14.3.2018 09:17, před 3 měsíci

Děkuji dTestu za pomoc, chci věřit, že sama společnost v této prodejně zjedná nápravu a já tam budu nadále nakupovat a utrácet nemalé částky. S pozdravem Čermáková

20.3.2018 11:41, před 3 měsíci

Na základě výše uvedeného stížnost uzavíráme.