Společnost


Interdate S.A.

Počet nahlášených stížností:410
Z toho za letošní rok:38
Stále v řešení:25
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

82%
18%
Toto skore je založeno na 129 stížnostech.

#22842Vrácení peněz za automatické prodloužení členství

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

4 dny 18 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
10.04.2018, před 12 měsíci

Radim Oliva

Znění stížnosti

Stejně jako mnoho dalších jsem se nachytal a včas nevypověděl členství po měsíční výpovědní lhůtě a bylo mi z účtu strženo 2394 Kč. Ano, nyní vím, že je to v podmínkách a jak společnost argumentuje i malým písmem upozorněno u provedení platby za měsíční zkušební dobu, ale přijde mi to jako podvod což dokazuje velké množství napálených lidí - což jest jediná sorta lidí, na kterých tato seznamka profituje.

Stejný dotaz se řešil v tomto vláknu - byli jste ve vrácení peněz úspěšní?
https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/13194/vraceni-platby

Službu jsem již vypověděl a přijel mi potvrzující mail (po urgenci).


Produkt

automatické prodloužení členství na 6 měsíců viz. stejný problém v popisu.


Požadované řešení

vrácení částky zákazníkovi


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
11.4.2018 08:56, před 12 měsíci

Než dojde k uzavření smlouvy mezi spotřebitelem a společností, má společnost povinnost informovat spotřebitele o ceně nebo způsobu jejího určení za jedno zúčtovací období, kterým je vždy jeden měsíc, pokud je tato cena neměnná. Společnost má dále povinnost informovat spotřebitele o době trvání závazku a podmínky ukončení závazku. Společnost by v případě sporu musela prokázat, že spotřebitele řádně informovala. Pokud společnost spotřebitele o podmínkách smluvního vztahu řádně neinformovala, mohl by spotřebitel namítat neplatnost smlouvy, neboť byl uveden společností v omyl.

Informace o prodloužení pouze v obchodních podmínkách pak dostatečná není. Platební stránka sice obsahuje informaci o automatické prolongaci, avšak dle našeho názoru nedostatečným způsobem. Je zarážející, že ostatní text je uveden černou barvou, která v kombinaci se světlým podkladem umožňuje jednoduché přečtení, zatímco poučení o automatické prolongaci je uvedeno šedým písmem na šedém podkladu, takže je o poznání méně čitelné a přehlédnutelné. Závazně posoudit, zdali je poučení poskytnuté takovou formou dostatečné však přísluší jedině soudu. Pokud by však dostatečné nebylo, nevznikla by na straně spotřebitele povinnost uhradit poplatek za prodloužené členství.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt z Lucemburska, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska. Řadu informací v souvislostí s řešením svého problému může spotřebitel nalézt také v příručce Evropského spotřebitelského centra zde: https://evropskyspotrebitel.cz/novinky/citite-se-podvedeni-seznamkou/.

Reakce společnosti

Publikováno
11.4.2018 13:04, před 12 měsíci

ID: 65NDKA96


Dobrý den,

dle našich informací Vás již v uvedené záležitosti kontaktovalo Zákaznické centrum C-date.


Radim Oliva

Uzavření stížnosti

Publikováno
15.4.2018 16:16, před 12 měsíci

Hodnocení: