#22856Neoprávněně stržené peníze z BÚ -2247,- Kč

11.04.2018, před rokem

Jakub Hornof

Jak zde čtu, tak jako mnozí další jsem se stal obětí těchto hyen, kteří vydělávají na slušně vypadající seznamce a bezostyšně kradou lidem peníze z účtu bez jejich vědomí. Také já jsem si zřídil profil na jejich seznamce, s touhou o najití ideální polovičky jsem já blbec zaplatil poplatek 149 Kč, abych vůbec jejich služby mohl využívat. Neměl jsem žádné ponětí o tom, že po uplynutí 3 měsíců mi bude automaticky strhávána nehorázná částka 2247 Kč. Jak jsem se dočetl z jiné stížnosti, informace o automatickém prodlužování je uvedena miniaturními písmeny v šedém poli kdesi uklizeno, aby to nebylo na první pohled čitelné. Jsem znechucený, že takové praktiky i v dnešní době stále procházejí a tito šmejdi mohou dále pokračovat v okrádání lidí.

Premium účet

Smazání profilu, zrušení automatického prodlužování vašeho bezcenného členství a podání hromadné žaloby na společnost be2

28.4.2018 23:45, před rokem

Než dojde k uzavření smlouvy mezi spotřebitelem a společností, má společnost povinnost informovat spotřebitele o ceně nebo způsobu jejího určení za jedno zúčtovací období, kterým je vždy jeden měsíc, pokud je tato cena neměnná. Společnost má dále povinnost informovat spotřebitele o době trvání závazku a podmínky ukončení závazku. Společnost by v případě sporu musela prokázat, že spotřebitele řádně informovala. Zda podaná informace byla dostačující, se posoudí nejen vzhledem k jejímu obsahu, ale i ke způsobu jejího vyjádření. Pokud společnost spotřebitele o podmínkách smluvního vztahu řádně neinformovala, mohl by spotřebitel namítat neplatnost smlouvy, neboť byl uveden společností v omyl.

Ujednání o automatickém prodlužování smlouvy v situaci, kdy je uvedeno pouze v obchodních podmínkách, by bylo nutné vyhodnotit jako tzv. překvapivé ujednání dle § 1753 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a to také ve světle stanoviska občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR ze dne 11. 12. 2013 se sp. zn. Cpjn 200/2013.

Pokud bylo mezi stranami sjednáno poskytování služeb v rámci placeného členství, mohla být sjednána i jejich automatická prolongace. Se sjednáním služby mohl spotřebitel souhlasit i s prováděním opětovné platby. Tyto skutečnosti je třeba si ověřit. Pokud budou naplněny, doporučujeme spotřebiteli smlouvu v souladu s obchodními podmínkami prokazatelně vypovědět.

Dle všeobecných obchodních podmínek společnosti be2 S.a.r.l. je možné smluvní vztah vypovědět. Pro ukončení smlouvy je tedy vhodné zaslat společnosti výpověď. Výpověď je účinná jejím doručením a spotřebitel má v takovém případě právo na vrácení poměrné části zaplacených peněžních prostředků za dané období.

Žádat vrácení již zaplacených částek za minulá období by bylo možné pouze v případě, pokud by osoba, která uzavřela smlouvu, prokázala, že nebyla o automatickém prodloužení smlouvy informována, a že nebyla seznámena s cenou poskytované služby.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska. Evropské spotřebitelské centrum rovněž k problematice zpracovalo přehlednou příručku, kterou je možné nalézt zde: https://evropskyspotrebitel.cz/novinky/citite-se-podvedeni-seznamkou/.

30.4.2018 11:40, před rokem

ID: ETJWDE42

dle našich informací Vás již v uvedené záležitosti kontaktovalo Zákaznické centrum be2.

30.5.2018 08:54, před rokem

Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Jakub Hornof

30.5.2018 08:56, před rokem