Společnost


Interdate S.A.

Počet nahlášených stížností:380
Z toho za letošní rok:8
Stále v řešení:40
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

81%
19%
Toto skore je založeno na 121 stížnostech.

#22909Neoprávněná platba

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

1 měsíc 2 dny 7 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
13.04.2018, před 9 měsíci

Jozef Vodny

Znění stížnosti

Dobry den

Vcera 12.4.2018 v noci bola na moju platobnu kartu autorizovana platba z mojho uctu SK(ucet zaslany pred chvilkou z mojho emailu) vo vyske 95,78 eur.
Ziadne vase sluzby ani registraciu som nevykonal preto prosim o vratenie financnej ciastky a vysvetlenie danej situacie.
ak evidujete moju registraciu na vase sluzby prosim o upresnenie pod akym menom, emailom, z akej IP adresy a kedy bola regisgtracia vykonana.

S pozdravom Vodny Jozef


Požadované řešení

vratenie neopravnenej platby a zablokovanie automatickych platieb


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
14.5.2018 12:17, před 8 měsíci

Pokud společnost žádá zaplacení peněžních prostředků, musí také prokázat, že k tomu má právní důvod. Je proto vhodné společnost vyzvat, aby prokázala, že peněžní prostředky získala oprávněně (i takovou výzvu je možné užít jako důkazní prostředek při případném soudním sporu). Nebude-li na toto společnost reagovat, jde to k její tíži.

Není-li si spotřebitel vědom toho, že by uzavřel se společností smlouvu, bude vhodné využít službu chargbeback, kterou poskytuje většina evropských bankovních společností ve spolupráci s vydavateli platebních karet. Jedná se o služby, kdy bankovní společnost vrátí podvedenému spotřebiteli peněžní prostředky zpět na účet a následně si jejich vymáhání po obchodníkovi zajistí sama. Více o této službě je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3189/esc-kdy-je-lepsi-platit-kartou.

Pokud by bylo nutné se svých práv domáhat soudní cestou, je na místě využít služeb advokáta. Seznam advokátů je ale možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/advokati nebo na webových stránkách České advokátní komory.

Má-li spotřebitel zároveň důvodné podezření, že byl spáchán trestný čin, může podat trestní oznámení a informovat o tom Policii ČR, jejímž úkolem je podaná trestní oznámení vyhodnotit, shromáždit důkazy a stanovit další postup. Je také na místě úřady požádat, aby informovaly oznamovatele, jak bylo s jeho oznámením naloženo.

Reakce společnosti

Publikováno
15.5.2018 16:26, před 8 měsíci

ID: GV475F97


Dobrý den,

dle našich informací Vás již v uvedené záležitosti kontaktovalo Zákaznické centrum C-date.


Jozef Vodny

Uzavření stížnosti

Publikováno
15.5.2018 20:45, před 8 měsíci

Hodnocení:

Komentář: ani na niekolko dotazov na spolocnost c-date som nedostal udaje ktorymi by som si mohol overit ci registracia bola vykonana opravnene mnou a mojej lokality. datum registracie, email registracie ako aj IP adresa z ktore registracia bola vykonana pokladam za zakladne udaje ktore by spolocnost nemala mat najmensi problem zaslat osobe od ktorej si uplatnila uhradu. v kazdom pripade spolocnost mi emailom potvrdila zrusenie registracie a dalsie platby uz nebude stahovat z mojho uctu. tymto pokladam tuto zalezitost za uzavretu. portalu vasestiznosti.cz velmi pekne dakujem za priestor a snahu pomoct.