Společnost


BAŤA, akciová společnost

Počet nahlášených stížností:98
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 11 stížnostech.

#22934Neuznaná reklamace

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 13 dnů 9 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
14.04.2018, před 4 lety

Ondřej Kunovský

Znění stížnosti

Vážená společnosti,

v říjnu roku 2017 jsem si ve Vaší prodejně v obchodním domě Flora zakoupil vycházkovou obuv. Ta se po několika měsících začala rozpadat, odlepovaly se jí paty, rozpukly podrážky apod. - přesto, že jsem boty pravidelně impregnoval, potíral krémem a čistil. V březnu jsem je ve stejné prodejně reklamoval, ale reklamace byla zamítnuta, protože jsou prý boty využité - přijde mi irelevantní, že se nepředpokládá, že zákazník bude boty pravidelně využívat.
Jak mám tedy, prosím Vás, dále postupovat, nesouhlasím-li se zamítnutím reklamace?

Děkuji za vyřízení a za předem za odpověď
S úctou a pozdravem

Ondřej Kunovský


Produkt

číslo reklamace: 17313128, pánská obuv vycházková, artikl: 8264619, Velikost: 460


Požadované řešení

Požadované řešení - výměna bot či vrácení peněz. Oprava se podle prodejce zdá nereálná.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
16.4.2018 22:17, před 4 lety

Pokud bylo zboží reklamováno v prvních 6 měsících od jeho převzetí, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná už při koupi. V případě soudního sporu by musel prodávající prokázat, že věc v době převzetí vadná nebyla.

Pokud prodávající reklamaci zamítá, má povinnost zamítnutí reklamace řádně odůvodnit. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí. Vzhledem k síle zákonné domněnky, uvedené v předchozím odstavci, nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, je nutné zamítnutí přesvědčivě zdůvodnit (nejlépe odborným posudkem). Není-li zamítnutí reklamace řádně zdůvodněno a uplynula-li 30 denní lhůta pro vyřízení reklamace, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit, neboť jeho reklamace nebyla vyřízena včas (dle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele). Více informací je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/nejcastejsi-problemy/zamitl-vam-prodejce-reklamaci-zbozi-prevzateho-pred-mene-nez-6-mesici/25.

Vyjádření dTestu

Publikováno
27.7.2018 23:06, před 4 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.

Nepodařilo-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.