SPORTISIMO s.r.o.

18.04.2018, před 6 lety

Tomáš Hoza

Dne 18.7.2017 Jsem zakoupil běžecké boty Nike AIR MAX ERA - 1299Kč. Během půl roku se na mi na levé botě na malíčku prodřela díra. Na pravé se již taky tvoří. Boty jsem dal reklamovat dne 19.3.2018. Reklamace mi byla zamítnutá z následujících důvodu: Vámi reklamovaná vada (prodřený svršek, rozedřené uvnitř boty) nebyla způsobena výrobní či technologickou vadou, ale mechanickým poškozením obuvi v průběhu užívání.
Při výběru obuvi je zvlášť nutné dbát na to, aby byl zvolený typ, číslo a tvar přesně odpovídal Vaším potřebám. Noha musí být pevně fixována, aby nedocházelo k pohybu nohy v botě a následně k poškození vnitřních podšívek, výplní a výztuží.
Způsob užívání obuvi jako v případě uživatele (šněrovadla ve stabilní poloze - konce zasunuté do vnitřku bot) nezaručuje pevnou fixaci nohou v obou botách a tím došlo k prodření vnitřních podšívek v malíkových hranách a v patách bot. Následně došlo k prasknutí zeslabeného textilního vršku.
Příčinou vzniku defektu je mechanický oděr.
Nejedná se o výrobní vadu.
Reklamační dobu nelze zaměňovat s životností výrobku.
Nedochází k naplnění podmínek pro uznání reklamace.
V botách jsem ani moc neběhal, používal jsem na běžnou chůzi. A nezdá se mi, že takové boty nevydrží půl roku běžného užívání.

NIKE AIR MAX ERA sportovní pánská obuv

Opravení nebo výměna produktu.