Urban Store, s.r.o.

#23295Zamítnutá reklamace Salomon Speedcross vario

02.05.2018, před 6 lety

Radek Šimák

Dne 10.4.2018 jste přijali do reklamačního řízení Boty SalomonSpeedcross Vario. Jedná se o běžecké boty, se kterými, jak píšete v popisku u produktu, "se nemusíte bát jednou za čas pokořit i ty nejtěžší cesty" . předpokládá se tedy , že snesou horší zacházení.I Tak jsem boty jen minimálně používal k běhání, proto jsou také výrazně zachovalé, bez zjevných mechanických ani jiných poškození a i přesto se u obou bot samovolně odlepila prakticky celá podešev.
Jak už to tak bývá, reklamace byla samozřejmě neuznána bez jasného závěru a boty byly vráceny opravené-slepené. Zde shledávám několik rozporů a zvláštností: To, že je poškození evidentní a souvisí s výrobní nebo kvalitativní vadou je jednoznačné a budu dále řešit dle práv spotřebitele. Ale to, že je podle Vás reklamace neoprávněná a zároveň "vadu" odstraníte na vlastní náklady je dost rozporuplné. Takže jedná se o vadu nebo ne? jsou boty poškozené nebo ne?.. navíc mne nikdo s návrhem na takovýto postup nekontaktoval a nedal jsem k němu svolení. Vaše chování je při nejmenším zvláštní a neodpovídá dobrému vztahu se zákazníkem. Jsem si jist, že právo je na mé straně a budu o něj usilovat.

Salomon speedcross vario

Vzhledem k tomu, že se jedná evidentně o vadu podstatnou výrobní, požaduji odstoupení od kupní smlouvy.