Shoebox CZ s.r.o.

#23529Nevyplatené peniaze za reklamáciu

3 měsíce 17 dnů 1 hodina

14.05.2018, před 6 lety

Dušan Rösner

2.10.2016 som si cez český e-shop objednal topánky Skechers. Nakoľko z českého e-shopu nezasielajú tovar na SK vypísal som objednávku na známu u ktorej som sa v tom čase zdržiaval a tam som si tovar aj prevzal. Uhradený bol z mojej karty. Po necelom pol roku používania sa začala odlepovať časť podrážky a následne aj rozpadávať vnútorná výstelka. Topánky som najprv reklamoval priamo u predajcu kde mi bola reklamácia okamžite zamietnutá na základe vykonštruovaných nezmyslov, že obuv bola využívaná nadmerne, že bola vystavená vlhkosti čo spôsobilo ohnutie špičky a paty dohora, pričom toto ohnutie je dané výrobou a je to ich dizajn. Čiže to, čo oni nazývajú odborným posúdením je len diletantský posudok so snahou zbaviť sa zákazníka za každú cenu a reklamáciu vždy zamietnuť na základe vykonštruovaných nezmyslov. Následne som sa obrátil na súdneho znalca, ktorý mi vypracoval znalecký posudok a vo všetkých bodoch mi dal za pravdu. Znalecký posudok, všetku dokumentáciu a žiadosť o vrátenie sumy za topánky a náklady na znalecký posudok rovnakým spôsobom ako bol tovar uhradený, alebo na môj účet som následne zaslal spoločnosti Shoebox. Vyše mesiaca som však nedostal žiadnu odpoveď a moje emaily ignorovali. Následne som podal podnet na ČOI a znovu kontaktoval predajcu. Dostal som len odpoveď, že reklamácia bola ukončená a peniaze zaslané poštovou poukážkou a nakoľko objednávka nebola na moje meno odmietajú so mnou ďalej komunikovať. Nakoľko som sa na zadanej adrese v ČR už nezdržiaval, známa poukážku nevyzdvihla. Preto som požiadal známu aby mi spísala splnomocnenie, aj napriek tomu, že som predajcovi jasne zdokladoval, že obuv som zakúpil a zaplatil ja. No predajca naďalej ignoruje všetky e-maily a naďalej mi odmieta vyplatiť sumu za topánky a náklady na reklamáciu a znalecký posudok.

Skechers 51444-NVBL-44 Life Force

Vrátenie sumy 137,11€ za topánky a náklady na reklamáciu a znalecký posudok na kartu z ktorej bol tovar uhradený, alebo na bankový účet ktorý som predajcovi poskytol tak ako to majú uvedená vo vlastných obchodných podmienkach.