Generali Česká pojišťovna a.s.

#23550Nedůvodná výpověď pojistné smlouvy č. 1801707965-18

15.05.2018, před 6 lety

Antonin Friml

Dne 13.12.2016 jsem uzavřel pojistnou smlouvu na vozidlo Porsche Panamera v celkové úhradě 34.208 Kč. Splatnost 2x ročně vždy k 13. dni 06., 12. měsíce roku. V říjnu minulého roku jsem se podrobil operaci (totální endoprotéza pravé kyčle) a neměl tedy z logiky věci zájem o provoz vozidla ani o povinnosti s tím spojené. V měsíci březnu (jistě bude existovat záznam hovoru) jsem byl kontaktován tel. centrem pojistitele s tím, že jsem neuhradil splátku pojištění.Po dohodě s dotyčnou referentkou (zaslána SMS s výši splátky jsem ihned dlužnou částku uhradil a věci již nevěnoval pozornost. K mému údivu jsem posléze koncem března obdržel na účet přeplatek (bez bližšího vysvětlení) ve výši 6.130 Kč a teprve po dotazu na pojistitele jsem byl informován, že pojistka na vozidlo dne 02.04.2018 zanikla a já bez jakékoli informace od pojistitele provozuji vozidlo cc. 1 měsíc bez zákonného pojištění. Vozidlo jsem okamžitě dne 07.05.2018 pojistil u ČSOB pojišťovny. Nechápu jak je možné aby se takto pojistitel choval ke klientům, kteří mají IA platební morálku vč. maximálních bezškodních bonusů. Ve věci jsem nebyl vyrozuměný ani tel. (např. makléřem, pojistitelem) ani e-mailem, ani poštou a to zejména o zániku pojistné smlouvy (u jiných produktů jsem o splatnosti běžně vyrozuměný e-mailem). Vzniklé problémy vč. škody (CKP) budu samozřejmě řešit žalobou vč. odchodu všech produktů od České pojišťovny. Pouze stále nechápu jak se může takto pojistitel chovat ke slušným a zavedeným klientům (jsem stár 63 roků) a to přes ujištění odpovědné referentky (tel. rozhovor), že věc je v pořádku.

JUDr. Antonín Friml, MBA

pojistná smlouva 18707965-18

omluva a náhrada vzniklé škody ČKP