#23611Neoprávněné platby z mého účtu

17.05.2018, před 7 dny

Dana Vodenková

dnes jsme zjistila, že byla vystavena blokace na částku 2.247 Kč společností Be2. Okamžitě jsem kontaktovala banku a zablokovala platební kartu, ze které má platba odejít a tam mi bylo sděleno, že již v 18.4.2018 proběhla platba ve výši 156 Kč za registraci. Nikdy jsem stránky této společnosti nenavštívila, nikdy jsem registraci neprovedla a nikdy jsem nepožadovala žádné VIP členství. Napsala jsem žádost o výmaz z tohoto členství a z VIP registrace na zakaznickyservis.@be2.cz, ale tato zpráva se mi vrátila jako nedoručitelná.
Dle informací od ostatních stěžovatelů jsem pochopila, že mi měla přijít informace na mail nebo telefon ohledně mého členství. Žádná informace od seznamky Be2 mi nikdy nepřišla.

Žádám o okamžité řešení mé situace!!!!

Dana Vodenková

zrušení veškerého členství a vrácení peněz

17.5.2018 09:42, před 7 dny

Pokud společnost žádá zaplacení peněžních prostředků, musí také prokázat, že k tomu má právní důvod. Je proto vhodné společnost vyzvat, aby prokázala, že peněžní prostředky získala oprávněně (i takovou výzvu je možné užít jako důkazní prostředek při případném soudním sporu). Nebude-li na toto společnost reagovat, jde to k její tíži.

Není-li si spotřebitel vědom toho, že by uzavřel se společností smlouvu, bude vhodné využít službu chargbeback, kterou poskytuje většina evropských bankovních společností ve spolupráci s vydavateli platebních karet. Jedná se o služby, kdy bankovní společnost vrátí podvedenému spotřebiteli peněžní prostředky zpět na účet a následně si jejich vymáhání po obchodníkovi zajistí sama. Více o této službě je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3189/esc-kdy-je-lepsi-platit-kartou.

Pokud by bylo nutné se svých práv domáhat soudní cestou, je na místě využít služeb advokáta. Seznam advokátů je ale možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/advokati nebo na webových stránkách České advokátní komory.

Má-li spotřebitel zároveň důvodné podezření, že byl spáchán trestný čin, může podat trestní oznámení a informovat o tom Policii ČR, jejímž úkolem je podaná trestní oznámení vyhodnotit, shromáždit důkazy a stanovit další postup. Je také na místě úřady požádat, aby informovaly oznamovatele, jak bylo s jeho oznámením naloženo.