Společnost


BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s.

Počet nahlášených stížností:53
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#24186Zamítnutá pojistná událost

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 5 dnů 17 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
12.06.2018, před rokem

Sára Herrmannová

Znění stížnosti

V roce 2016 jsem si od dodavatele elektroniky Alza.cz k telefonu přikoupila pojištění od společnosti BNP Paribas Cardif. V prodejně Alza.cz v Praze 5 na Andělu mi prodavačem bylo řečeno, že pojištění zařízení (na dva roky) je proti blbosti a pokrývá veškeré situace, které by se mi s telefonem mohly přihodit od rozbití, přes utopení, krádež, apod. Každopádně, že pokud se mi s telefonem něco stane, nemusím se strachovat, že by pojištění tuto událost nepokrylo. Na základě těchto informací jsem se tedy po chvíli rozhodla si připojištění koupit. Telefon se mi po zhruba roce používání opravdu rozbil (omylem jsem ho upustila na zem, čímž se rozbil display telefonu). Odnesla jsem ho tedy společnosti Alza.cz k opravě. Po pár dnech mi přišlo oznámení o zamítnutí pojistné události, protože k poškození telefonu došlo "následkem jeho samovolného vypadnutí z ruky", spolu s informací, že nárok na pojistné plnění vzniká, pokud k poškozením dojde následkem působení vnější příčiny. Jsem toho názoru, že gravitace je vnější příčina. Zároveň pokud bych byla správně informována už na prodejně Alza.cz při koupi pojištění, že takováto událost nebude vnímána jako důvod k pojistnému plnění, nikdy bych si zmíněné pojištění nekoupila.


Produkt

ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB černý Dual SIM


Požadované řešení

Představovala bych si ideálně opravu mého stávajícího zařízení nebo jeho výměnu za zařízení nové, pokud by stav mého telefonu byl neopravitelný.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.7.2018 16:39, před rokem

Byl-li při nabízení služby užit nepravdivý údaj, mohlo by se jednat o nekalou obchodní praktiku, která je zákonem o ochraně spotřebitele zakázaná. Dozor nad dodržováním povinností uložených zákonem o ochraně spotřebitele v oblasti pojišťovnictví provádí Česká národní banka. Má-li spotřebitelka důvodné podezření, že byl při nabízení služby užit nepravdivý údaj, má možnost obrátit se na tento úřad.

V případě zamítnutí práva na pojistné plnění může spotřebitelka požadovat zdůvodnění zamítnutí. Nesouhlasí-li s důvody zamítnutí, má možnost podat stížnost. Nebude-li spotřebitelka ani s tímto úspěšná, má možnost se obrátit na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Společnost BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s. se rozhodla nevyužít možnosti řešení sporů přes veřejný portál Vasestiznosti.cz. Nadále je ochotna s nespokojenými zákazníky komunikovat prostřednictvím své infolinky na telefonním čísle 234 240 234 nebo písemným kontaktem na adrese Plzeňská 3217/16, 150 00 Praha 5. Vzhledem k tomu, že je námi poskytovaná služba založena na principu dobrovolnosti, bude stížnost uzavřena.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009.

Vyjádření dTestu

Publikováno
18.9.2018 10:15, před 10 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.