BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s.

#24186Zamítnutá pojistná událost

12.06.2018, před 6 lety

Sára Herrmannová

V roce 2016 jsem si od dodavatele elektroniky Alza.cz k telefonu přikoupila pojištění od společnosti BNP Paribas Cardif. V prodejně Alza.cz v Praze 5 na Andělu mi prodavačem bylo řečeno, že pojištění zařízení (na dva roky) je proti blbosti a pokrývá veškeré situace, které by se mi s telefonem mohly přihodit od rozbití, přes utopení, krádež, apod. Každopádně, že pokud se mi s telefonem něco stane, nemusím se strachovat, že by pojištění tuto událost nepokrylo. Na základě těchto informací jsem se tedy po chvíli rozhodla si připojištění koupit. Telefon se mi po zhruba roce používání opravdu rozbil (omylem jsem ho upustila na zem, čímž se rozbil display telefonu). Odnesla jsem ho tedy společnosti Alza.cz k opravě. Po pár dnech mi přišlo oznámení o zamítnutí pojistné události, protože k poškození telefonu došlo "následkem jeho samovolného vypadnutí z ruky", spolu s informací, že nárok na pojistné plnění vzniká, pokud k poškozením dojde následkem působení vnější příčiny. Jsem toho názoru, že gravitace je vnější příčina. Zároveň pokud bych byla správně informována už na prodejně Alza.cz při koupi pojištění, že takováto událost nebude vnímána jako důvod k pojistnému plnění, nikdy bych si zmíněné pojištění nekoupila.

ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB černý Dual SIM

Představovala bych si ideálně opravu mého stávajícího zařízení nebo jeho výměnu za zařízení nové, pokud by stav mého telefonu byl neopravitelný.