Společnost


CREDITEXPRESS Česká republika s.r.o.

Počet nahlášených stížností:8
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#24204Údajný dluh

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 10 dnů 12 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
13.06.2018, před 7 měsíci

František Peterka

Znění stížnosti

V SMS zprávě jsem informován o dluhu bez dalších podrobností. Vím ale, že nikomu nic nedlužím a nic jsem si nepůjčil. Je mi vyhrožováno, že budu v evidenci dlužníků a nikdo mi nepůjčí. To mne nebolí, protože jsem důchodce a nic nepotřebuji.


Produkt

Nwení uveden žádný produkt ani služba za kterou bych měl dlužit. Ani nemůže protože nikomu nic nedlužím.


Požadované řešení

Předávám případ policii CR


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
13.6.2018 11:27, před 7 měsíci

Pokud je po spotřebiteli vymáhána částka subjektem, který není jeho původním smluvním partnerem, měla by mu společnost prokázat na základě jakého právní titulu po něm částku požaduje. Pokud došlo k postoupení pohledávky od určité společnosti, měla by společnost vydat společnosti Creditexpress Česká republika s.r.o. doklady o pohledávce, které jsou nutné k jejímu uplatnění. Tedy zejména doklad prokazující právní titul vzniku nároku na úhradu pohledávky - uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel může společnost informovat, že v případě prokázání právního titulu k úhradě pohledávky je ochoten svůj dluh splatit, v opačném případě, ať se společnost obrátí na soud, kde bude muset jako žalobce prokázat, že jí svědčí právo na úhradu předmětné pohledávky, v případě, kdy si je spotřebitel jistý neexistencí smlouvy.

Vyjádření dTestu

Publikováno
23.8.2018 23:48, před 5 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.