Společnost


DER Touristik CZ a.s.

Počet nahlášených stížností:206
Z toho za letošní rok:32
Stále v řešení:28
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#24853Nespokojenost s dovolenou

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 4 dny 9 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
15.07.2018, před 5 lety

Milan Jurčák

Znění stížnosti

dobrý den
Po absolvování dovolené s vaší společností Egypt Hurgada Caesar palace 29.6-10.7.2018 podávám stížnost:
po příletu,jsme na hotel dorazili cca 6.00h,ubytovaní jsme byli až v 10.15h!!!Nechali nás spát na recepci jako cigány,podotýkám,že semnou byly děti 6 a 10 roků!Nedali nám ani náramky,abychom mohli k vodě!!!!Mě nezájímá vaše smlouva kde je napsáno ,,pokoj" ve 14 hod,když mě ženete s rodinou 00.05 do Hurgády!Vaše nasmlouvané časy odletů ničí rodiny.Připadali jsme si opravdu jako bezdomovci.Odjezd zpět 1h20min autobusem po Hurgádě,odlet zpožděn o 1h!Budili nás v 01.00h na hotelu
Služby allinclusive byly tragické,omezené pití a vše podáváno 1dcl plastových kelímcích i v restauraci!Bar od pláže 100m,bar v bazénu jeden číšník který nestíhal,večerní bar u hotelu,opět jeden číšník,který nestíhal a ve 20.00h tam nebylo co pít!Po 3 dnech jsme si stěžovali u delegáta na služby!Noční bar zavřeli o půlnoci a padla!Na vše mám asi 20 svědků!Služby delegáta katastrofální,vyhrožování ať nevyužíváme služby místních cestovek,jak si to vůbec dovolujeme atd atd.Vše je na něj napojeno za nehorázné peníze.Osobně mně i volal !!!!Je toho daleko víc
Vodní atrakce otevřeny 10-12h,15-17h to při objednávání zájezdu také nevíme,v 17 hod nás vyháněli z bazénu,na info tabulích uvedeno do západu slunce,také jsme protestovali na místě!Prostě nochota personálu,všude milion manažerů ale služby žádné!


Produkt

nedostatečné služby allinclusive,stížnosti na hotelu,podvodník delegát,vodní atrakce 4h denně


Požadované řešení

požaduji finanční kompenzaci ve výši 50% za nedostatečné služby,neinformovanost při koupi zájezdu o vodních atrakcí,čas stravený na recepci


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
16.7.2018 11:17, před 5 lety

Měl-li zájezd vady a vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vady. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Nevytkl-li spotřebitel vadu zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, soud právo na slevu z ceny nepřizná, jestliže pořadatel namítne, že spotřebitel své právo neuplatnil ani do jednoho měsíce od skončení zájezdu ani u něho, ani u osoby, která uzavření smlouvy zprostředkovala. Z popisu stížnosti však vyplývá, že spotřebitel práva z vadného plnění již uplatnil.

Pokud pořadatel zájezdu porušil některou ze svých povinností, může spotřebitel také požadovat náhradu škody na majetku a také náhradu újmy za narušení dovolené. Pořadatel odpovídá zákazníkovi za splnění povinností ze smlouvy bez zřetele na to, zda v rámci zájezdu poskytují jednotlivé služby cestovního ruchu jiné osoby.

Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese https://www.dtest.cz/clanek-4407/pravo-problemy-se-zajezdy.

Pokud pořadatel reklamaci zájezdu zamítne, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
19.9.2018 23:10, před 5 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.