Společnost


DER Touristik CZ a.s.

Počet nahlášených stížností:183
Z toho za letošní rok:9
Stále v řešení:9
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#25780Reklamace ubytování a v postatě i stravování

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 27 dnů 6 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
22.08.2018, před 5 lety

Zdeněk Vágner

Znění stížnosti

Zájezd jsme zakoupili prostřednictvím cestovní agentury "CAMPANA Tour - Liberec" se sídlem na adrese Pražská 7, 460 01 Liberec 3. Já sám jsem zájezd reklamoval u pořádající cestovní kanceláře, za kterou následně jednal její právník, sice loajální k CK, ale jinak velmi nespolehlivý a arogantní Mgr H.Pro co nejlepší informace nyní poskytnu korespondenci s CK.
Vážená paní Ch.,
je mi to líto, ale musím svůj mail začít tím, že letošní dovolená v resortu Royal Brayka Beach v Marsa Alam v Egyptě, byla od prvního dne velikým zklamáním, byla totiž nejhorší, jakou jsem ve svém životě zažil!!!
Kvalita pokoje 1xDBL+1EXBED BF*BEACH FRONT AI č. 1018 byla zcela nepřijatelná a neodpovídala ceně, kterou jsem zaplatil, viz. foto detailů (špína a plíseň) a proto jsem hned první den, požadoval výměnu pokoje. Vzhledem k tomu, že s delegátem A. M. nebyla dohoda možná, kontaktoval jsem, jak víte Vaši cestovní agenturu, kde jsem dovolenou zakoupil. Teprve po Vašem přispění a pomoci paní Ch. jsem se sešel s manažerem hotelu, který nám nabídl náhradní pokoj s označením „Standard room“, který byl alespoň čistý. V této situaci jsem následně požádal delegáta, který vystřídal v hotelu A. M. o potvrzení výměny pokoje, což se však ukázalo jako veliký problém. Nejprve se mne snažil přinutit k vyjádření a podpisu, že nebudu žádat kompenzaci za výměnu pokoje nižší třídy, což jsem samozřejmě okamžitě odmítl. Potom vše napsal jako mé vlastní prohlášení, ve kterém je pravdou pouze ta skutečnost, že k výměně došlo na mou vlastní žádost. Pokoj č.1168 ve 2NP kam jsme byli přestěhováni, není pokoj Deluxe Scaview, jak delegát píše, (což byl další úskok z jeho strany) ale jedná se o pokoj „Standard room“. Poptal jsem se ostatních klientů ubytovaných vedle nás, ve stejné budově, na stejném patře, v pokoji velikosti našeho, se stejným výhledem a jde skutečně o pokoj „Standard room“. Jako důkaz přikládám foto rezervace pana Martina Chládka a jeho přítelkyně Kristýny Strnadové, kteří jsou jedni z těch, kteří byli ubytováni vedle nás, jak jsem uvedl výše. Dokument jsem podepsal jen proto, že byl v té chvíli to jediné, co se dalo od delegáta získat jako důkaz toho, že jsem si celou záležitost okolo výměny pokoje nevymyslel a že se opravdu uskutečnila. Jinak se ještě vrátím k delegátovi, A. M. = arogance, namyšlenost, (kdy ho dokonce i personál v recepci nazývá arogantním idiotem, se kterým si neví rady) neochota až nepřátelství ke klientům, pokud zrovna neprojeví ochotu odkoupit si od něho předražené léky (viz. Foto) a tel. karty s daty. Jde o delegáta cestovní kanceláře, nebo o dealera? Např. Paní se omluví za předčasný odchod ze schůzky s delegátem s tím, že má na pokoji malé děti a delegát na ni začne doslova řvát, tak si běžte, nikdo Vás nedrží. 95% klientů našeho turnusu prohlásilo, že si na tohoto „delegáta“ budou stěžovat.
Další smutná stránka dovolené, byla strava rádoby „all inclusive“ která je na výrazně nižší úrovni, než polopenze v jiných destinacích
Z popisku hotelu : All Inclusive: 10.00–23.00, zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, během dne lehké občerstvení, instantní kávu, čaj, odpolední zmrzlinu, neomezené množství rozlévaných nealkoholických nápojů (džusy – ne z čerstvého ovoce) a místních alkoholických nápojů (víno pouze během oběda a večeře). Lze čerpat v místech a časech určených hotelem.
Forma bufetu na celém světě vždy znamenala, že si klient dá na talíř na co má chuť, v množství dle vlastního uvážení.
V tomto hotelu to bylo možné pouze u něčeho, pokud se však jednalo o maso, to přidělovali kuchaři u pultu, nebo venkovního grilu, kdy milostivě dali na talíř např. kuřecí křídlo a když jste dali najevo, že to není porce pro dospělého člověka, vztekle Vám doslova jak psovi hodili na talíř ještě jedno a možná dobře, že jejich komentáři u tohoto počinu jsme v arabštině nerozuměli. Hygiena v jídelně, stoly a židle? Jedna velká katastrofa!!!
Během dne lehké občerstvení? To byla vskutku kuriozní a směšná záležitost, když na pult v místnosti nad jídelnou dali doslova zbytky od snídaně o které nebyl zájem, ale mohli jste dostat kávu od personálu, který se tvářil, jako kdybyste mu právě snědli jeho vlastní oběd. 
Celkové hodnocení personálu hotelu je takové, že na jednoho ochotného a příjemného, připadá deset nepříjemných a neochotných. Jen v jednou jsou všichni zajedno a to jsou jejich vždy a všude natažené ruce na dolary. Při odletu požadovali dát kufry v 03.00hod před pokoj, kde je však zanechali, museli jsme si je potom rychle přinést a naložit do autobusu, údajně zde nikdo nebyl, na což nás však nikdo neupozornil.
Další smutná záležitost byla, že hotel byl z velké části obsazen turisty z Polska, kteří se zde opíjeli a bez ustání okrádali ostatní klienty, čímž jsou ostatně pověstní na celém světě. Brali boty, osušky, trička, šnorchly a brýle. Jedu na dovolenou a obtěžuje mne skutečnost, že musím u bazénu i na pláži vše po celý den hlídat. Jednu Polku jsem osobně viděl, jak krade u vedlejšího slunečníku českých turistů, ale nic nevrátila, lhala nám do očí. V recepci tyto případy odmítali řešit a v tom vidím problém, že jim vše procházelo.
Úplně na závěr však i něco pozitivního a to jsou animační programy pro děti, které vedou Nouri, Mido, Brauwny a Reco a které si naše dcera velmi užila a neustále na tuto čtveřici v dobrém vzpomíná.
Zároveň chci ještě v dobrém zmínit celou posádku na letu QS 1223 (RMF/PRG) na zpáteční cestě do Prahy. Milá a příjemná letuška a stejně tak i příjemný a ochotný steward a vysoce profesionální a bezchybný výkon pilota.
Omlouvám se, ale toto hodnocení se nevztahuje na let QS 1222 (PRG/RMF)
V Liberci dne 25.08.2017
S pozdravem
Zdeněk Vágner


Vážený pane Magistře,
v žádném případě nemohu souhlasit s Vaším rádoby vysvětlením ohledně mé reklamace. Sice chápu, že se snažíte být na straně Vašeho klienta, který Vás platí, ale měl by jste být objektivní a hlavně uznat fakta, která jsou nezpochybnitelná. Velmi mne uráží Vaše vyjádření, ohledně fotografií z hotelu a údajných pochybností, kde, kdy a kým byly pořízeny!!! Nechápu, jak si takové nařčení vůbec můžete dovolit. Dále, pokud jde o kvalitu hotelu a služeb, řeknu Vám jen tolik. Věřte, že jsem necestoval tento rok do zahraničí poprvé a jsem si samozřejmě vědom rozdílů v kategorizaci hotelů v Evropě a Egyptě. Nicméně hotel, který se na oficielních stránkách prezentuje čtyřmi až pěti hvězdičkami, není hotel střední kategorie jak uvádíte a hlavně by měl splňovat určité hygienické normy a neměl bych na pokoji nocovat s něčím takovým, jako jsou švábi!!! Pokud jsem souhlasil s výměnou pokoje za standardní, bylo to pod tlakem a jen z důvodu velmi špatné komunikace, neochotě a aroganci delegáta „CK EXIM TOURS“. Projevuji tímto velké pochopení a vstřícnost pro Vašeho klienta, když v této chvíli požaduji pouze vrácení příplatku za pokoj deluxe front view ve výši 8.780,-Kč. Pokud však peníze nebudou ve lhůtě dvou týdnů převedeny na můj účet č.ú. X/Y u Raiffeisenbank, bude Vás kontaktovat můj právní zástupce Mgr. L. T. R., protože se budu spravedlivého rozhodnutí domáhat soudní cestou a to budu požadovat kompenzaci v poněkud jiné výši.

S pozdravem

Zdeněk VágnerPS – z následujícího vyplývá, že se jedná o klamavou reklamu/klamání spotřebitele!
Exim uvádí tyto typy ubytování:
pokoj standard
a za příplatek:
de luxe
a de luxe beach front, který jsme si zaplatili.
https://www.eximtours.cz/hotelpopis.jsp?ZID=RMFRBRL17

Na oficialnich stránkách hotelu je však uvedeno, že v hotelu jsou tyto kategorie:

http://www.braykaresorts.com/royal-brayka/index.html
z čehož vyplývá, že kategorie beach front, blíže k moři, není de luxe....
Kdyby toto bylo uvedeno v popisu hotelu u Eximu, kategorii pouze beach front bychom si nevybrali.


Požadované řešení

Finační kompenzace dle Frankfurtské tabulky slev za špinavý pokoj se švábi a koupelnou spadající do kategorie ubytoven pro nepřispůsobivé slevu ve výši 50 % z ceny zájezdu


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
16.9.2018 09:18, před 5 lety

Měl-li zájezd vady a vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vady. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Vyskytnou-li se po odjezdu podstatné vady zájezdu, nabídne pořadatel bez dodatečných nákladů pro zákazníka vhodné náhradní řešení, pokud možno stejné nebo vyšší jakosti, než jaká byla sjednána ve smlouvě, aby zájezd mohl pokračovat. Je-li navrhované náhradní řešení nižší jakosti, než jakou určuje smlouva, poskytne pořadatel zákazníkovi přiměřenou slevu.

Pokud pořadatel zájezdu porušil některou ze svých povinností, může spotřebitel také požadovat náhradu škody na majetku a také náhradu újmy za narušení dovolené. Pořadatel odpovídá zákazníkovi za splnění povinností ze smlouvy bez zřetele na to, zda v rámci zájezdu poskytují jednotlivé služby cestovního ruchu jiné osoby.

Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese https://www.dtest.cz/clanek-4407/pravo-problemy-se-zajezdy.

Pokud pořadatel reklamaci zájezdu zamítne, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
19.10.2018 18:00, před 5 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.