SOKAVO s.r.o.

#25801Váš Voucher - co to proboha je

22.08.2018, před 6 lety

Libor Horáček

došel mi email - odkaz na uvedenou firmu. Kliknul jsem a nestačil jsem zírat. Zboží zhruba o polovinu levnější. Firma láká na to, že díky Bitcoinu je zboží tak levné. Nemám zkušenosti s Bitcoinem, tak jsem si řekl, že to vypadá zajímavě, vytvořil jsem si účet, a jen tak nezávazně jsem klik na zboží, co se mi líbí. Skočilo do košíku. Jelikož nemám Bitcoiny, tak nešla objednávka potvrdit, ale zůstala viset v košíku. Až poté jsem kouknul na obchodní podmínky a nestačil zírat. Když zboží jen strčíte do košíku, musíte koupit, jinak cca 5.500 Kč pokuta za tzv. rezervaci zboží. Pokud chcete zrušit účet, stojí vás to 6.000 Kč. Poté jsem zboží z košíku odstranil a očekával, že dokud není objednávka dokončena, nic po Vás nikdo nemůže chtít.
Koukal jsem na web, skoro nikde o společnosti ani zmínka, ale na jedné stránce jsem našel diskuzi, jak se lidé baví, že je to podvod.
Po cca 24 hodinách od vložení zboží do košíku došel mail - "VV - Poslední upomínka - pro úhradu Vaší objednávky, nebo poplatku dle Obchodních podmínek - Předžalobní výzva - 6427".
A to zboží už bylo dávno vysypáno z košíku zpět.
Zdá se mě to jako podvodný e-shop, podmínky podle mě jsou v rozporu se zákonem. Co na tohle říká dTest?
S pozdravem Libor Horáček

Žádost o analýzu od právníků dTestu. Mrkněte na obchodní podmínky