ŠKODA AUTO a.s.

#26140Výměna oleje při garanci na Škodě Octavia

2 měsíce 12 dnů

07.09.2018, před rokem

Vladimír Pacoň

Při garančním servisu mi bylo řečeno,že si nemůžu dodat mnou zakoupený předepsaný olej na výměnu,který je originál má předepsanou záruku.Já ho koupím za 200 Kč a jejich olej je o 600 Kč dražší,což dělá asi 2 700,-Kč na víc.Říkají,že to mají nakázané ze Škody Mladá Boleslav.

Škoda Octavia 1,4 benzín 110 kw

Tento přístup se mně nezdá spravedlivý.
Jinak s cenou na jiné díly souhlasím.

20.10.2018 18:59, před rokem

Pokud by prodávající žádal po spotřebitelovi, aby užíval pouze motorový olej určitého výrobce (aniž by se tento výrobek nějakým způsobem lišil od motorových olejů ostatních výrobců), jinak přijde o zákonná práva z vadného plnění, jednalo by se o omezení práv spotřebitele, ke kterému se nepřihlíží.

Uvedené jednání prodávajícího by také mohlo být vyhodnoceno jako porušení hospodářské soutěže dle § 3 odst. 2 písm. f) zákona o ochraně hospodářské soutěže. Spotřebitel by v takovém případě mohl podat podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který vykonává dozor nad dodržováním povinností plynoucích ze zákona o ochraně hospodářské soutěže.

19.11.2018 16:12, před rokem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.