Šenkýř Lumír

#2629Nevyřízená reklamace

18.03.2014, před 8 lety

Zdeněk Šenkýř

Vše začalo 22.3.2013, kdy jsem přes slevový portál (hyperslevy) objednal Flash Disk Kingstone 32 GB - s poštovným (za 299kč + 30kč pošta = 329kč) - od prodejce Lumma Shop (Lumír Šenkýř, Havířov), po x urgencích jsem tento obdržel koncem dubna 2013 pohozený v obyčejné poštovní obálce a dál nic. Uvedený přestal koncem listopadu 2013 fungovat. Vznesl jsem dotaz na pana Šenkýře jak to uděláme z reklamací opověděl ať flash zašlu na jeho adresu od té doby ho marně bombarduji maily (bez odpovědi) telefony nezvedá.

Flash Disk Kingstone 32 GB

Varianta 1: zaslání nového flashdisku Kingstone 32 GB
Varianta 2: vrácení peněz 299kč

7.4.2014 09:20, před 8 lety

V případě, že není reklamace vyřízena do 30 dnů od jejího uplatnění, má kupující nárok na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení všech uhrazených finančních částek včetně poštovného. Zároveň je spotřebitel oprávněný podat podnět České obchodní inspekci pro porušení ustanovení § 19 zákona o ochraně spotřebitele. V případě, že ČOI dospěje k názoru, že na straně prodejce došlo k pochybení, může ho sankcionovat.

1.8.2014 15:26, před 7 lety

Pan Šenkýř Lumír nereagoval na naši výzvu k řešení stížnosti. Případné spory mohou být tedy řešeny pouze v soudním řízení, nikoliv prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz, která je založena na principu dobrovolnosti. Před samotným podáním žaloby doporučujeme zaslat subjektu předžalobní výzvu dle § 142a občanského soudního řádu. Vhodné je také právní zastoupení. Seznam advokátů je k dispozici na http://www.dtest.cz/advokati.