Endemos distribution, s.r.o.

#2664Upomínka k zaplacení dlužné částky

30 dnů 1 hodina

19.03.2014, před 10 lety

Miloš Vrubel

Dobrý den, dnes moje 86letá matka obdržela od společnosti Endemos distribution, s.r.o. dopis, že dluží za klientskou kartu částku 3566,- Kč. Začali jsme proto pátrat v dokladech. Byli jsme přesvědčeni, že veškeré pohledávky a faktury ze strany mé matky jsou řádně zaplacené a matka nikdy v žádném spolku nebyla. Dopis se nám již od samého počátku nezdál. Již na samotném dopise bylo podezřelé, že obálka je s okýnkem s adresou uvnitř a na ní žádná známka nebo označení pošty, jak se běžně děje. V dopise jsme např. nenašli číslo bankovního účtu. Jako další informace byla možnost zavolání na zpoplatněnou telefonní linku za Kč 85,-/min. Na internetu jsme zjistili zprávy o dané firmě, a také, že tato firma má již několikrát vyhlášenou exekuci. Při setkání se sousedy nás také oni informovali, že zmínka o této firmě byla ve včerejších zprávách. Proto jsem neváhal, vzal dopis a zašel na PČR v Prostějově. Tam však již čekalo 7 lidí se stejným problémem. Během čekání přichazeli další a další lidé, takže jich během jedné hodiny jich byla celá řada. Se všemi přítomnými byly sepsány protokoly.
Doufáme, že na takovou firmu bude podaná hromadná žaloba, neboť jsme během dne dále zjistili, že podobné dopisy byly rozesílány i v jiných částech ČR.

Endemos distribution, s.r.o., Praha - Upomínka za dluh klientské karty

hromadná žaloba