Youuu s.r.o.

#26966Nevrácené peníze za zboží

11.10.2018, před 11 dny

Zuzana Ruzickova

Objednala jsem si na internetu “ráj pradla” plavky, které mi nesedely a 9.8.20018 jsem Plavky poslala zpět. Do dnešního dne mi nebyly vráceny peníze. Již 3x jsem zadala o zaslání peněz na můj ucet, ale zatím bezvýsledně.
Ruzickova Zuzana

Plavky Šelf S802, číslo moji objednávky 1131803929

3x jsem e-mailem kontaktovala stránky ráj pradla a zadala o vracení peněz, zatím bez odezvy.

11.10.2018 09:09, před 11 dny

Pokud daná kupní smlouva byla uzavřena prostřednictvím prostředku umožňující komunikaci na dálku, má spotřebitelka právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží. Pokud spotřebitelka odstupuje od smlouvy, je povinna o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musela spotřebitelka prokázat, že od smlouvy odstoupila) a vrátit prodávajícímu zboží. Prodávající je povinen vrátit spotřebitelce peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitelka požadovat také zákonný úrok z prodlení.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.