Společnost


Dolfi1920 GmbH

Počet nahlášených stížností:10
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#26967Reklamace u dolfi1920, nekomunikuji

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 9 dnů 14 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
11.10.2018, před 9 měsíci

Jarka Zabova

Znění stížnosti

Po navratu z Tuniska 8.9.2018 jsem na letisti V.H.v Praze zjistila zniceny kufr. Okamzite jsme sepsali na reklamacnim odd. na letisti reklamaci a druhy den vse odeslali na dolfi1920, jak nam bylo doporuceno. Odepsali nam, at posleme doklady,,originaly,, k nim. Vse jsme doporucene poslali. Pak nam odepsali, ze to resit nebudou. Zadala jsem vratit tedy doklady a az po opetovnem upozorneni, ze maji nase doklady, nam je vratily ale ne vsechny a jiz nekomunikuji. Na letisti V.H. v Praze nam rekli, ze reklamace je v poradku a ze to musi vyredit Dolfi1920. Oni nam napsali at to vyresime v Tunisku.


Produkt

zniceny kufr


Požadované řešení

Chceme novy kufr, letame kazdy rok a nechci porad kupovat jiny.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
11.10.2018 09:43, před 9 měsíci

Podle čl. 17 odst. 2 Montrealské úmluvy odpovídá dopravce za vzniklou škodu v případě zničení nebo ztráty nebo poškození zapsaného zavazadla, jestliže se událost, která způsobila zničení nebo ztrátu nebo poškození, stala na palubě letadla a nebo kdykoli v době, kdy zapsané zavazadlo bylo pod kontrolou dopravce. Dopravce neodpovídá za situaci, kdy zavazadlo nebo zásilka byla vadně zabalena, přepravu provedla jiná osoba než dopravce nebo agenti působící v letecké dopravě, za škody vzniklé vlastní vadou či kvalitou přepravované zásilky, škody vzniklé válkou či následky ozbrojeného konfliktu a škody způsobené zásahem úředního orgánu provedeného v souvislosti s příchodem, odchodem nebo tranzitem zásilky.

V případě poškození musí spotřebitel uvědomit dopravce o poškození neprodleně, jakmile je zjistí, nebo nejpozději do sedmi dnů ode dne převzetí v případě zapsaného zavazadla. Každá reklamace musí být učiněna písemně a předána nebo zaslána ve lhůtě uvedené výše.

Škoda se nahrazuje uvedením do předešlého stavu. Není-li to možné nebo požádá-li o to poškozený, hradí se v penězích. Při určení výše škody na věci se vychází z její obvyklé ceny v době poškození a zohlední se, co poškozený musí k obnovení nebo nahrazení funkce věci účelně vynaložit. Tato pravidla jsou závazná i pro společnost, která vyřizuje reklamaci za dopravce.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska.

Vyjádření dTestu

Publikováno
20.11.2018 23:53, před 7 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.