Společnost


be2 S.a.r.l.

Počet nahlášených stížností:1742
Z toho za letošní rok:260
Stále v řešení:129
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

72%
28%
Toto skore je založeno na 437 stížnostech.

#27527Neoprávněně naúčtovaný poplatek

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

7 dnů 12 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
31.10.2018, před 6 měsíci

Petr Haak

Znění stížnosti

Dobrý den, dnes jsem zaregistroval svoji matku na seznamku singles50.CZ Bohužel při registraci po mě požadovali Premium účet za poplatek 139,-Kč. Zadal jsem svou kreditní kartu , jaké bylo mé překvapení, že došlo ke stržení částky nikoli 139 Kč, ale 3336 Kč. Dále v podmínkách je nějaké automatické prodlužování, je potřeba písemně vypovídat a to pouze na nějaký fax. K mému překvapení došlo ke stržení částky z kreditní karty, ačkoliv mám aktivovaný 3D security kod, kde bych samozřejmě částku viděl a musel potvrdit, ale tento 3D vůbec nebyl aktivován a portál stejně peníze z karty strhl. Navíc do profilu se již nedá ani přihlásit,aby se dal nějak vymazat nebo vypovědět....


Produkt

singles50.CZ seznamka pro seniory


Požadované řešení

žádám o výpověď z této seznamky a vrácení neoprávněně stržené částky


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
1.11.2018 12:01, před 6 měsíci

Spotřebitel může odstoupit od smlouvy o poskytování služeb, pokud ještě nedošlo k jejich splnění. Započala-li společnost s plněním služeb na základě výslovné žádosti spotřebitele před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy, uhradí spotřebitel společnosti pouze poměrnou část sjednané ceny za plnění poskytnuté do okamžiku odstoupení. Je-li sjednaná cena nepřiměřeně vysoká, uhradí spotřebitel společnosti poměrnou část ceny odpovídající tržní hodnotě poskytovaného plnění.

Pokud spotřebitel odstoupení od smlouvy ve stanovené 14 denní lhůtě zaslal prokazatelnou formou například prostřednictvím společností uváděné emailové adresy: zakaznickyservis@be2.cz či faxu, popřípadě se pokoušel zaslat, ale z důvodů na straně podnikatele jí to nebylo umožněno, stačí přeposlat společnosti znovu tento email, popřípadě fax, a tím prokázat snahu o včasné a řádné odstoupení od smlouvy v souladu s Všeobecnými obchodními podmínkami společnosti. Zkracuje-li společnost spotřebitele na jeho právech, k takovému jednání se nepřihlíží a jde to k tíži společnosti.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace prostřednictvím našeho portálu, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska. Evropské spotřebitelské centrum rovněž k problematice zpracovalo přehlednou příručku, kterou je možné nalézt zde: https://evropskyspotrebitel.cz/novinky/citite-se-podvedeni-seznamkou/.

Reakce společnosti

Publikováno
5.11.2018 09:44, před 6 měsíci

ID: 180430898


Dobrý den.

Na referovaném účtu bylo zakoupeno 6-měsíční členství za 3336 Kč.

Přijali jsme Vaše odstoupení od smlouvy. Členský poplatek v celkové výši 3336 Kč byl k datu 05/11/2018 refundovaný na Váš účet.

Vaše členství již nebude prodlouženo.

Pro více informací se již prosím obraťte na náš zákaznícky servis.

Vyjádření dTestu

Publikováno
7.11.2018 11:39, před 5 měsíci

Na žádost spotřebitele byla stížnost znovu otevřena a doplněna o vyjádření spotřebitele.

Dobry den,
vyse uvedenou stiznost jsme uzavreli, po Vasem vyjadreni, ze spolecnost zasle castku zpet. Bohuzel karta byla zrusena, proto spolecnost musi zaslat castku na bankovni ucet. Pokud tedy se mi nekdo od nich ozve (mail zatim zadny nedorazil), poslu nazpet cislo uctu, na ktery by mela byt castka pripsana..

S pozdravem

Haak

Reakce společnosti

Publikováno
8.11.2018 11:19, před 5 měsíci

ID: 180430898


Dobrý den.

Refundace byla zpracována na účet. Není problém, že karta byla již zrušena.


Petr Haak

Uzavření stížnosti

Publikováno
8.11.2018 11:43, před 5 měsíci

Hodnocení: