PPL CZ s.r.o.

#27710Nedoručení do vlastních rukou

08.11.2018, před 11 dny

Monika Brandlová

Již po třetí nemilé zkušenosti jsem nucena vybrat si při nákupu jinou přepravní službu. Ačkoliv jsem JASNĚ zadala svou adresu,řidič se ani neobtěžoval zavolat mi,nebo snad napsat sms a bez mého vědomí předal balík (2x) v jiném městě mému otci,s kterým se ale nevídám. Ten byl nucen mi vždy balík dovézt . Jen proto,že má otec stejné příjmení jako já ,řidič zřejmě vydedukoval,že NEMUSÍ jezdit až ke mně domů, i když jsem podle e-mailu balík očekávala. Poprvé jsem dokonce vysedávala doma a po telefonátu s otcem jsem zjistila ,že mi zboží hodil do schránky! Vždy si plánuji doručení, aby byl někdo doma. Tohle mě bytostně naštvalo. Kdyby se to stalo jednou..mávla bych rukou. Ale 3x a dost! Dnes čekám na jinou přepravní společnost, která byla vždy spolehlivá a doručila zásilku vždy do správných rukou. Tudíž už volím pouze DPD a Českou poštu.
Hezký den....

Čísla zásilek: 40552174404,25313082377 a první byla zelando (nevím číslo)

Řešení je na vás. Já jen změnila názor na doručování PPL,které dříve bylo spolehlivé.

8.11.2018 10:51, před 11 dny

Co se týká nesplnění povinnosti dodat řádně dle zasílatelské smlouvy v deklarovaném termínu, bylo by nutné namítnout skutečnost, že se zasílatel nepokusil zásilku dodat a tím porušil povinnost ze smlouvy, kterou má uzavřenou s odesílatelem, který by mohl vadné poskytnutí služby reklamovat.

Za včasné doručení ve vztahu mezi prodávajícím a spotřebitelem odpovídá prodávající, protože povinnost dodat je dle českého práva splněna dojitím zboží do místa dodání, tj. standardně do bydliště spotřebitele. Vzhledem k tomu, že zasílatelskou smlouvu uzavíral prodávající (odesílatel zboží), ten je také oprávněn uplatnit reklamaci u svého smluvního partnera, pokud služba nebyla poskytnuta v souladu se smlouvou.