Elkan Group s.r.o.

#27990Nevrácení peněz za reklamované zboží

25 dnů 4 hodiny

19.11.2018, před 25 dny

Tereza Harazinová

Objednala jsem si dvoje rozdílné šaty. Přišly my stejné šaty a rozdílné velikosti. Jedny jsem si ponechala, 2. jsem na doporučení, dle xchat, který mají na stránkách vrátila s tím, že mi garantovali vrácení peněz. Čekám od září a nic se neděje!!

vrácení peněz nebo zboží, které si sama prodám

19.11.2018 14:48, před 25 dny

Pokud daná kupní smlouva byla uzavřena prostřednictvím prostředku umožňující komunikaci na dálku, má spotřebitelka právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží. Pokud spotřebitelka odstupuje od smlouvy, je povinna o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musela spotřebitelka prokázat, že od smlouvy odstoupila) a vrátit prodávajícímu zboží. Prodávající je povinen vrátit spotřebitelce peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Prodávající nemusí vracet peněžní prostředky dříve, než mu spotřebitelka prokáže, že mu zboží odeslala. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitelka požadovat také zákonný úrok z prodlení.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.