Elkan Group s.r.o.

#28281Vrácené zboží - neuhrazený dobropis

28.11.2018, před 16 dny

Věra Kopečková

Dobrý den, dne 30.08.2018 jsem objednávala šaty z eshopu www.skvelesaty.cz (Elkan Group s. r. o.). Jednalo se o tři kusy šatů v celkové hodnotě 1752 Kč (s DPH). Šaty jsem kvůli nevhodné velikosti doporučeně zaslala zpět 10.09.2018. Následně byl vystaven dobropis s datem splatnosti 09.10.2018 - ten jsem odkontrolovala a potvrdila. Do dnešního dne, i přes opakované upozornění, peníze nebyly na účet vráceny. Telefon, uvedený na faktuře nefunguje.

1) 13-19 šaty Nemoco tmavě modré (varianta M) - kód NUMO-231-M. 2) 13-61 šaty Numoco grafit + malé kolečka (varianta XS) - kód NUMO-809-XS. 3) 136-1 šaty Numoco s černým vzorem na bílém pozadí (varianta L) - kód: NEMO-762-L

Žádám o vrácení celkové částky 1752 Kč na můj účet.

28.11.2018 08:07, před 16 dny

Pokud daná kupní smlouva byla uzavřena prostřednictvím prostředku umožňující komunikaci na dálku, má spotřebitelka právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží. Pokud spotřebitelka odstupuje od smlouvy, je povinna o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musela spotřebitelka prokázat, že od smlouvy odstoupila) a vrátit prodávajícímu zboží. Prodávající je povinen vrátit spotřebitelce peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Prodávající nemusí vracet peněžní prostředky dříve, než mu spotřebitelka prokáže, že mu zboží odeslala. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitelka požadovat také zákonný úrok z prodlení.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.