Počet nahlášených stížností:1970

#29033Zrušení předplatného a členství neoprávněne platby

19.12.2018, před 8 měsíci

Pavel Ježek

Dobrý den, zda se ze jsem naletel společnosti Be2 jako další v seznamu. Přes mobil jsem registroval na těchto stránkách a využil možnosti prvního měsíce zdarma. Pak mi portál přisel nezajímavy tak jsem to nechal. Po 2-3mesicich se mi strhla platba ve výši 2200 se společností jsme to řešil ok moje hloupost poslal jsem tedy řádně vyplněnou výpověď cca září a až do teď se společností řeším každý měsíc srážky z účtu v hodnotě 2200, i když mnou byla odeslána řádná výpověd stále se toto nepochopitelné platby strháváji.

Ujištění že výpověď byla přijata a že mé členství a předplatné je 100% ukoncene. Plus zrušení mého účtu na této adrese.

19.12.2018 07:08, před 8 měsíci

Pokud spotřebitel odstoupení od smlouvy nebo výpověď placeného členství ve stanovené výpovědní lhůtě zašle prokazatelnou formou například prostřednictvím společností uváděné emailové adresy: zakaznickyservis@be2.cz, faxu či dopisu, popřípadě se pokoušel zaslat, ale z důvodů na straně podnikatele mu to nebylo umožněno, stačí přeposlat společnosti znovu přeposlat odstoupení či výpovědní email, popřípadě fax či doložit odeslání dopisu a tím prokázat snahu o včasné a řádné vypovězení VIP statusu v souladu s Všeobecnými obchodními podmínkami společnosti. Zkracuje-li společnost spotřebitele na jeho právech, k takovému jednání se nepřihlíží a jde to k tíži společnosti. Pokud tedy společnost záměrně znemožňuje vypovězení smlouvy, nemůže se dožadovat toho, že právní vztah nebyl ze strany spotřebitele řádně ukončen.

Obecné náležitosti odstoupení od smlouvy obsahuje interaktivní vzor odstoupení zde: https://www.dtest.cz/clanek-3283/odstoupeni-od-kupni-smlouvy-uzavrene-pres-internet-ci-po-telefonu. Výpověď smlouvy by měla obsahovat údaje, které jasně identifikují stranu, která smlouvu vypovídá, adresáta a smlouvu, která je vypovídána. Dále musí být jasně vyjádřeno, že vůlí vypovídající strany je závazek ukončit a k jakému datu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska. Evropské spotřebitelské centrum rovněž k problematice zpracovalo přehlednou příručku, kterou je možné nalézt zde: https://evropskyspotrebitel.cz/novinky/citite-se-podvedeni-seznamkou/.

19.12.2018 17:48, před 8 měsíci

prosím, kontaktujte nás v uvedené záležitosti přímo na adrese michal.hlavacek@be2.com,

děkujeme Vám.

20.12.2018 10:03, před 8 měsíci

Dobrý den, kontaktoval jsem michal.hlavacek@be2.com a zkusím to dořešit, pokud se pak ani tak nestane. Prozatím děkuji

1.2.2019 09:59, před 7 měsíci

Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

11.2.2019 22:49, před 6 měsíci

Komentář: Nebýt Vas nevím kdy by ozvali díky