Společnost


Vaše DEDRA, s.r.o.

Počet nahlášených stížností:4
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#29353Zamítnutí reklamace

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

1 měsíc 1 den 2 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
02.01.2019, před 3 lety

Stanislava Nekvasilová

Znění stížnosti

Při balení dárků (23.12.) jsem zjistila že zapékací mísa/hrnec má uražené ucho. Proto jsem už mísu ani nevytahovala z krabice, abych ji po svátcích vyreklamovala. Pouze jsem škodu vyfotila a odeslala ihned mail s fotkami a dotazem jak pokračovat. Dnes mi přišla odpověď, že mou reklamaci zamítají, protože jsem se měla do 3 dnů po doručení ozvat firmě PPL, která balík přepravovala. Odpověděla jsem, že balík byl nepoškozený a i zboží uvnitř bezpečně uloženo, že poškození nebylo zjevné a navíc očividně nebylo způsobeno přepravou, ale uloženo už do balíku rozbité. Přesto tvrdí, že poškození způsobila doprava a reklamaci zamítají.


Produkt

Uražené ucho zapékací mísy/hrnce


Požadované řešení

Prosím o výměnu zboží nebo vrácení peněz


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.1.2019 05:23, před 3 lety

Pokud bylo zboží reklamováno v prvních 6 měsících od jeho převzetí, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná už při převzetí. V případě soudního sporu by musel prodávající prokázat, že věc v době převzetí vadná nebyla. Za důkaz opaku však nelze považovat potvrzení přepravce o tom, že zásilka byla předána v pořádku. Takovýto doklad má v naprosté většině případů maximálně charakter potvrzení neporušenosti vnějšího obalu zásilky, což k prokázání toho, že zboží bylo předáno v pořádku, nedostačuje.

Ustanovení § 2104 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, stanoví kupujícímu povinnost věc podle možnosti prohlédnout co nejdříve po přechodu nebezpečí škody na věci. Ve smlouvě se spotřebitelem není možné ukládat spotřebiteli povinnosti nad rámec zákona, a to obzvláště v případě uplatnění práv z vadného plnění. Takové omezující ujednání je zakázáno § 1814 písm. a) občanského zákoníku. V obchodních podmínkách, které jsou součástí smlouvy, tedy není možné omezit lhůtu pro podání reklamace například do 3 dnů od dodání výrobku.

Co se týče subjektu, vůči kterému má spotřebitelka uplatňovat práva z vadného plnění, není to přepravní společnost, se kterou kupující není ve smluvním vztahu. Ust. § 2090 odst. 2 občanského zákoníku totiž stanoví, že pokud spotřebitel zvolí dopravce z těch, které nabízí prodávající, dochází k odevzdání věci až v okamžiku, kdy spotřebiteli předá zboží dopravce. V ten okamžik také přechází nebezpečí škody na věci na kupujícího spotřebitele (viz § 2121 odst. 1 občanského zákoníku). Za popsaných okolností tedy i za přepravu vůči spotřebitelce odpovídá prodávající.

Od 1. února 2016 začalo fungovat mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Spotřebitel má také možnost se obrátit na tento úřad (návrh na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné podat přes následující webový formulář https://adr.coi.cz/cs).

Reakce společnosti

Publikováno
3.1.2019 14:02, před 3 lety

Dobrý den.
Dne 18.12. jsme expedovali zásilku, která byla dne 19.12. doručena. Bohužel si zákaznice nepřekontrolovala obsah zásilky ihned, ale teprve 23.12. zjistila, že je výrobek poškozený (ulomená rukojeť pekáče). V případě poškozeného výrobku při přepravě je nutné to poškození nahlásit do 3 pracovních dnů.
Stačí zavolat k nám nebo přímo na linku PPL a nový nepoškozený pekáč bychom bezodkladně zaslali. O vše ostatní bychom se postarali s přepravní firmou my.
Vzhledem k tomu, že se jedná o ojedinělou záležitost a jednalo se o vánoční období, které je na řešení těchto věcí složité, tak navrhujeme celou záležitost uzavřít s tím, že zákaznici pošleme nový výrobek. Poškozený nechť odevzdá do sběru druhotných surovin. Nemusí nám nic posílat zpět.

V závěru bychom jen požádali a upozornili také ostatní zákazníky, že při převzetí zásilky od dopravce je nezbytně nutné překontrolovat obsah balení. Rozbalit a překontrolovat každý výrobek.
Zda přišlo vše v pořádku a nepoškozené?
Pokud se cokoliv při přepravě poškodí, pak potřebujeme vaši součinnost a spolupráci v tom, abychom škodu mohli nárokovat po přepravci, který způsobil škodu. Ono mnohdy stačí upustit krabici na zem z výšky a neštěstí je na světě.
Na nahlášení poškozeného výrobku při přepravě máme bohužel jen 3 pracovní dny.

Děkujeme za pochopení našeho stanoviska a věříme, že návrh řešení stížnosti povede ke spokojenosti paní Nekvasilové.


Stanislava Nekvasilová

Reakce spotřebitele

Publikováno
3.1.2019 19:17, před 3 lety

Dobrý den, děkuji moc D-testu za pomoc při řešení reklamace a ano toto řešení mi vyhovuje a přijímám ho. Jen mě mrzí, že jsme to nemohli vyřešit vklidu spolu a musela jsem to hnát sem. Vzhledem k tomu, že jsem Vaše dlouhodobá zákaznice, mrzí mě to dvojnásob a jsem nucena spolupráci ukončit.

Reakce společnosti

Publikováno
4.1.2019 10:42, před 3 lety

Dobrý den paní Nekvasilová,
Jsem rád, že námi navržené řešení vám vyhovuje. Výrobek zasíláme dnes na vaši adresu.

A znovu připomínám, že kdybyste obsah zásilky překontrolovala hned po přijetí a zavolala nám do 3 dnů od převzetí zboží, tak celá tato záležitost vůbec nenastala. Prostě bychom to vyřešili formou reklamace poškozeného výrobku při přepravě. Stačilo zavolat nebo poslat e-mail.

Poškozený výrobek při přepravě není naše chyba ani vina. Řidiči přepravní firmy nejsou naši zaměstnanci. My můžeme jen do 3 dnů reklamovat poškozený výrobek u dopravní firmy. Tedy pokud nám to zákazník nahlásí.
Přesto, že to není naše chyba ani vina, jsme celou záležitost vyřešili k vaší spokojenosti.

Děkujeme za objednávku a přejeme, abyste s výrobkem byla spokojená.

František Černý
ředitel společnosti


Stanislava Nekvasilová

Uzavření stížnosti

Publikováno
3.2.2019 16:07, před 3 lety

Hodnocení: