Auctio Energia s.r.o.

#29549Klamavé jednání při uzavírání smlouvy (dodávky plynu a elektřiny)

08.01.2019, před 5 lety

Marek Černý

Dobrý den, můj problém se týká společnosti Česká Regionální Energetika. Již 22.6.2017 moje babička Danuše Černá podepsala smlouvu od pochybné společnosti Auctio Energia, a to po opakovaném ujišťování, že jde jen o kontrolu dodávek plynu a elektřiny. Babička, která navíc špatně vidí, smlouvu podepsala v domnění, že se jedná jen o kontrolu, bez možnosti si dokument v klidu přečíst, jelikož na ni naléhali. Babička mi o celé situaci bohužel řekla až v době, kdy přišel dopis od Auctio Energia, že byl vybrán vítěz této smyšlené aukce, kterým byla Česká Regionální Energetika. V tu chvíli jsme zjistili, že babička podepsala v klamu plnou moc na vypovězení smlouvy u stávajícího dodavatele energií. A zde začal koloběh řešení této situace - přestože výpovědní doba 14 dní bez sankcí už uběhla, poslali jsme výpověď do Auctio Energia a vše jsme řešili i telefonicky. Od Auctio Energia jsme se dozvěděli, že už s tím nemají nic společného, že s naší situací nemohou nic dělat a že jsou pouze prostředníky v této věci. Následovalo nekonečné dohadování po emailech i po telefonu s Českou Regionální Energetikou, kdy s námi odmítali komunikovat a pokládali nám hovory. Bylo nám oznámeno, že odstup od smlouvy je již možný jedině při zaplacení nehorázných sankcí (konkrétně 30 tisíc korun za jedno odběrné místo), které si babička v žádném případě nemůže dovolit. Dalo by se říct, že vyčerpaní a znechucení jsme se "smířili" s touto situací s tím, že ceny za plyn a elektřinu budou snad nízké - tak jak dodavatel slibuje. Kvůli všelijakým poplatkům je však výsledná cena markantně vyšší. Řešení situace jsme museli odložit mimo jiné z důvodu špatného zdravotního stavu babičky, která musela podstoupit také operaci srdce, řešení ČRE se tím pádem protáhlo a opět ho otvírám já, Marek Černý, již s babiččinou plnou mocí. Babička jako důchodkyně za odběrná místa platí mnohonásobně vyšší zálohy, než by platila u jiného dodavatele, bohužel už nějaký ten měsíc, a kvůli sprostému oklamání, si tento verdikt nevědomky podepsala vcelku na 5 let - zbývá tedy ještě pěkných pár let. Přesto, že od prvního podepsání uplynula delší doba a babička řádně splácela každý měsíc zálohu, jsem se rozhodl tuto situaci řešit. A pokud nepůjde řešit rozumně, jsem odhodlán řešit tento problém soudní cestou.
Děkuji předem za pomoc, nikomu nepřeji, aby se takto nechal napálit. Je až nelidské, že se tato společnost s těmito praktikami zaměřuje na lidi, kteří se nemohou nebo neumí bránit.
Marek Černý

Dodávky plynu a elektřiny

Zrušení smlouvy bez jakýchkoli sankcí a poplatků