BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

#3093Nevyúčtované zálohy za plyn a energii

3 měsíce 23 dnů 3 hodiny

06.05.2014, před 10 lety

Jitka Todtová

V březnu 2013 se moje teta dostala se zlomeninou do nemocnice, kde setrvala do července 2013 a kde zemřela. Veškeré poplatky a zálohy (včetně energií) jsem od března řádně hradila, aby tetě nevznikly nikde žádné dluhy. Po smrti mé tety proběhlo dědické řízení. Výsledkem tohoto řízení jsem se stala majitelkou jejího bytu v listopadu 2013. Dodavatele energií (Bohemia Energy) jsem vyrozuměla a dodala veškeré doklady, které ode mně požadoval.Byt byl od března prázdný, zálohy jsem platila i stím, že k žádné spotřebě nedochází. Byt jsem ještě na koci roku 2013 prodala. Bohemia Energy chtěla zálohy ještě za leden2014, což jsem jim tedy zaplatila a z důvodu prodeje bytu jsem s nimi ukončila smlouvu.Vyúčtování za rok 2014 jsem již obdržela, ale vyúčtování záloh za rok 2013 stále nemám, i když jsem podávala reklamaci. Bohemia Energy byla písemně oslovena notářem,který vyřizoval dědictví, aby bylo vyúčtování vyřešeno se mnou jako s dědicem. Zatím se tato společnost k ničemu nemá a nereaguje. V telefonu mi bylo sděleno, že musím dokázat, že jsem zálohy platila já a že je možnost otevření dědického řízení, což mi nadzvedlo mandle.
Bohemia Energy v rámci podomního prodeje uzavřela smlouvu s mojí v té době 80letou tetou, na kterou činili dva prodejci v oblecích nátlak. Od smlouvy se nám tehdy nepodařilo odstoupit a ve finále takové jednání.

Chci řádné vyúčtování elektriky a planu