TERAE BUSINESS s.r.o.

#31364Nevrácení částky po odstoupeni od smlouvy

14.03.2019, před 10 dny

Petr Melichárek

v červenci roku 2018 jsem zaslal mobilni telefon xiaomi redmi note3
na reklamaci do firmy androidlevne TERAE BUSINESS s.r.o. Kolínská 6 praha 3 13000. od které jsem telefon zakoupil přes internet a dodnes ho jestě nemám.Zaslal jsem prodejci odstoupení od kupní smlouvy pro nedodržení časového intervalu na reklaci.
bylo mi odepsáno že se na tom pracuje a stále nemá ani peníze ani telefon.

Xiaomi redmi note3 stříbrné barvy

Vrácení peněz

14.3.2019 22:25, před 9 dny

Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na lhůtě delší. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy. Dojde-li k podstatnému porušení smlouvy, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit a žádat vrácení peněžních prostředků. Nevrátí-li prodávající peněžní prostředky ani poté, co jej k tomu spotřebitel vyzval, má spotřebitel právo navíc žádat zákonný úrok z prodlení.

Spotřebitelovi doporučujeme, aby si uchoval všechny dokumenty prokazující, že reklamace byla uplatněna a že od smlouvy odstoupil. Nebude-li možné spor mezi spotřebitelem a prodávajícím urovnat smírnou cestou, má spotřebitel možnost se obrátit na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.