PPL CZ s.r.o.

#31379Opakované arogantní jednání řidiče

15.03.2019, před 9 dny

Josef Lavička

Dnes ráno jsem obdržel SMS, že mi bude PPL doručovat balík mezi 14.-16.hod,který lze hradit kartou. Za hodinu další SMS,
"v důsledku náhlé poruchy terminálu" musí být platba 998.- Kč hotově(za posledních 5 doručení terminál "náhle" nefungoval ani jednou !)
V 16:18 hod. další SMS, zásilka je k vyzvednutí v ParcelShopu v Aši - bez pokusu o doručení domů, kde jsem čekal a zrušil již předtím sjednané plánované aktivity.
V minulosti opakovaně odmítl dodat zboží na jinou adresu v Aši
(rozdíl 1,5 km).

Řidiče důrazně poučit ev.propustit

15.3.2019 08:47, před 9 dny

Pokud nebyla služba poskytnuta nebo nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, je vhodné uplatnit reklamaci. Při uplatnění reklamace může spotřebitel žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany podnikatele bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitel smlouvu neuzavřel, věděl-li by o porušení smlouvy).

Pokud však smlouvu o přepravě uzavíral se společností prodávající, je za včasné doručení zboží odpovědný právě on, protože povinnost dodat zboží je dle českého práva splněna dojitím zboží do místa dodání. Prodávající je v takovém případě také oprávněn uplatnit reklamaci u svého smluvního partnera, pokud služba nebyla poskytnuta v souladu se smlouvou.