DIMOCO Europe GmbH

#31699Neoprávněné naúčtované SMS

27.03.2019, před rokem

V Berouně 27.03.2019

Dobrý den,podávám stížnost na neoprávněně naúčtované sms od společnosti Dimoco Europe GmbH.Z vyúčtování jsem dnes zjistila,že v období od 26.2.až 19.3.2019, bylo mému nezletilému synovi,vždy ve 20.00 hodin na telefonní číslo +42090440099 strženo formou sms 99,-Kč.Celkem se jedná o čtyři sms v hodnotě 396,-Kč.Prosím o vrácení částky a zablokování těchto sms.
Zneužité číslo : 601175855
Děkuji,Mesteková

zneužité číslo 601175855

Zablokování těchto sms
Vrácení neoprávněně naúčtované částky 396,-Kč

28.3.2019 09:34, před rokem

Pokud prodávající požaduje platbu za službu, kterou spotřebiteli dodal, ačkoli si ji spotřebitel neobjednal, mohly být naplněny znaky agresivní obchodní praktiky, jež patří mezi zakázané nekalé obchodní praktiky podle zákona o ochraně spotřebitele. Spotřebitel by v takovém případě mohl žádat náhradu škody, která mu vznikla v souvislosti s porušením zákonné povinnosti ze strany prodávajícího.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v smírného řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska.

Užitečné informace nalezne spotřebitel taktéž na webové adrese: http://www.platmobilem.cz/pro-verejnost/reklamace-sluzeb-hrazenych-pres-plat-mobilem

29.3.2019 10:25, před rokem

Ahoj Marcela Mesteková,

My z DIMOCA jsme v tomto fóru objevily tvůj příspěvek a samozřejmě Tě rádi podpoříme při řešení předloženého nedorozumění.

Co je DIMOCO?
DIMOCO je institut licencovaný provádět platby, kontrolovaný rakouským Úřadem pro dohled nad finančním trhem, a umožňuje miliardě uživatelů mobilních telefonů
koupi digitálních a fyzických zboží prostřednictvím způsobu platby jménem "Carrier Billing", což je alternativa ke kreditní kartě, bankovnímu převodu nebo PayPal.
Uživatelé vědí zaplatit služby v oblasti ePublishing, Video on Demand, Online-Gaming nebo Digital Music mobilním telefonem, tabletem nebo SmartTV
přes účetní soustavu provozovatele mobilního telefonu, čili fakturou za telefon. Tento způsob platby nabízí mnoho mezinárodních podniků jako např.
Apple, Spotify, Netflix, Google nebo Facebook a proto si ho z oblasti Mobile Payment dnes nemůžeme odmyslet!

Co DIMOCO není?
DIMOCO není samotným poskytovatelem těchto služeb.

Podle všeho by si chtěl / chtěla vyřešit otázku služby s poskytovatelem takové služby?
Při jakýchkoliv otázkách je Ti tým MPSC - Mobile Payment Service Center pro spotřebitele k dispozici.
Váš angažovaný tým Vám pomůže tuto situaci vyřešit s příslušným poskytovatelem služby: www.mobileinfo.biz; E-Mail: info-cz@mobileinfo.biz

servisní tým DIMOCO

28.4.2019 09:12, před rokem

29.4.2019 20:03, před rokem

29.4.2019
Dobrý den,děkuji za rady a užitečné informace.U operátora jsem nezletilým dětem zablokovala služby třetích stran,všechny platby mobilem,čísla začínající na 90...
Peníze jsem nevymáhala.

21.5.2019 09:50, před rokem

Vážená paní Mesteková,

Děkujeme vám za informace týkající se vrácení peněz.
Kontaktovali jsme MPSC a dostali informace, že vrácení peněz bylo provedeno dne 13.05.2019 na váš účet.
Doufáme, že jsme vám mohli pomoci ve vašem případě.

servisní tým DIMOCO

21.5.2019 10:05, před rokem

V Berouně 21.5.2019

Dobrý den, ještě ten den 29.4. jsem se obrátila na společnost Dimoco a uplatnila jsem reklamaci na vrácení peněz.
Peníze mi přišly na účet.
Děkuji za pomoc při vyřízení problémů.
S pozdravem Mesteková

21.6.2019 06:19, před rokem