viagogo

#31725Vstupenky na Metalfest Open Air 2019 prostřednictvím viagogo

1 měsíc 4 hodiny

28.03.2019, před 5 lety

Jaroslava Matoušová Funioková

Po zadání názvu festivalu Metalfest Open Air 2019 do vyhledávače jsem bohužel nezaregistrovala, že jsem otevřela stránky spol. viagogo. V průběhu nákupu se načetl poplatek za dopravné, což mě sice zarazilo a na chvilku jsem zvažovala nákup. Protože jsem, ale nikdy na takovouto akci lístky nekupovala nakonec jsem si řekla, že asi jiná možnost není, špatná úvaha. Zakoupila jsem 2 lístky s cenou 1944,-Kč + dopravné a v dalším kroku se objevil další tentokrát ještě vyšší poplatek za rezervaci ve výši cca 600 Kč. To bohužel korespondovalo s informacemi na stránkách, že se jedná o posledních asi 90 lístků a aby byl nákup zajištěn, vzniká tento poplatek. Opět zaváhání, ale musím uznat, že jsem situaci opravdu podcenila. Celková částka se vyšplhala za 2 lístky na 5700,- Kč. Prvním, pro mě důrazným varovným signálem bylo, že mi po uskutečnění platby nepřišlo do e-mailu žádné potvrzení objednávky/nákupu atd. Nestalo se tak ani další den. Znovu jsem zadala požadovaný festival a teprve nyní jsem si všimla, že vlastní stránky jsou až na dalším místě vyhledávače a na nich jsou vstupenky k dispozici za 1800 Kč a bez dalších poplatků. Systém naprosto přesně kopíruje snahu někoho, kdo chce udělat radost a nechce přijít o poslední lístky. Kontakt na stránkách viagogo samozřejmě chybí, jste odkazováni na další a další položky. Na webu jsou k dispozici informace o podobných praktikách, proti kterým se na stranu "napálených/nepozorných" nás nakupujících staví i banky a nabízejí u určitých transakcí tzv. zpětné zaúčtování. Proto jsem věc řešila přímo návštěvou banky, žádostí o chargeback. Vstupenky za výše uvedených podmínek nechci. Informaci o odstoupení od smlouvy před převzetím není kam prodejci oznámit a dle informace, kterou mi zaslali by vstupenky doručili teprve v týdnu před konáním akce, čímž se prostor pro jakoukoli reakci v podstatě nuluje. Nyní čekám, zda se peníze vrátí zpět na b.ú..

Nepožaduji. V tuto chvíli se jedná o varování pro další zájemce o výše uvedené vstupenky na akci.