Společnost


WEBGOLF s.r.o.

Počet nahlášených stížností:6
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#31745Reklamace golfový vozík - nesplněná reklamační lhůta 30 dnů

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 2 dny 10 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
29.03.2019, před 3 lety

Jan Rezek

Znění stížnosti

Dne 15.2.2019 jsem osobně reklamoval na prodejně golfový vozík. Nefunkční brzda nemožnost dalšího použití - po 3. měsících používání!!!

Do dnešního dne tj 29.3. 2019 se nikdo neozval a po osobní návštěvě na prodejně mi nějáký pan Ch. přímo na místě sdělil, že nás ( byli jsme dva ) nechá vyvést z prodejny - nemám peníze ani vozík. Chtěl jsem mu předat výpověď - odstoupení od kupní smlouvy a požadoval jsem vrácení peněz! Bohužel jeho velmi arogantní přístup a chování nebylo možné se domluvit a domoci se vrácení peněz.


Nyní nemám peníze ani vozík a nevím jak dál postupovat........


Produkt

Golfový vozík CaddyTek EZ


Požadované řešení

Vrácení peněz z důvodu nedodržení 30ti dnů

Ještě jsem byl ochoten přistoupit na nákup jiného zboží v té ceně na prodejně ale po dnešním rozhovoru s p. Ch. nikoli.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
1.4.2019 09:20, před 3 lety

Dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, má prodávající na vyřízení reklamace včetně odstranění vady 30 dnů ode dne uplatnění reklamace. Marné uplynutí lhůty se pak považuje za podstatné porušení smlouvy, které spotřebiteli umožňuje na základě § 2002 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, odstoupit od smlouvy. Vzorový formulář pro dostoupení od smlouvy je možné vyhledat na webové adrese https://www.dtest.cz/clanek-3281/odstoupeni-od-kupni-smlouvy-pro-marne-uplynuti-lhuty-k-vyrizeni-reklamace.

Odstoupil-li spotřebitel od smlouvy, ruší se smlouva od počátku. V takovém případě je prodávající povinen vrátit spotřebiteli přijaté peněžní prostředky. Nevrátí-li prodávající spotřebiteli přijaté peněžní prostředky ani poté, co jej k tomu spotřebitel vyzval, ocitá se prodávající v prodlení a spotřebitel může navíc žádat zákonný úrok z prodlení.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost využít mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Reakce společnosti

Publikováno
2.4.2019 17:56, před 3 lety

Dobrý den,

v první řadě mě velmi mrzí tato nepříjemnost, prověřil jsem celou reklamaci a reklamace byla podána dne 15.2.2019 už při přijmutí reklamace prodejce zákazníka upozornil, že vada nebude zřejmě uznána neboť se jedná o mechanické poškození. Reklamace byla vyřízena dne 5.3.2019, kdy reklamace nebyla uznána jako oprávněná neboť se nejednalo o výrobní vadu, ale mechanické poškození. Reklamovaný vozík však byl i tak na náklady prodejce opraven. Zákazník byl informován formou SMS o vyřízení reklamace (systém generuje automaticky). Dne 29.3.2019 se zákazník dostavil na prodejnu a když se dozvěděl o zamítnutí reklamace, byl bohužel agresivní a vulgární. Prodejce za přítomnosti svědků zákazníka požádal o klidné jednání. Zákazník bohužel stupňoval svou agresivitu a byl tak opět požádán, že pokud nedojde k uklidnění situace, budeme muset využít asistence dohledové agentury v areálu. Zákazníka jsme informovali o vyřízení reklamace a provedení opravy zdarma na náklady prodejce. Zákazník si odmítl převzetí reklamovaného zboží i reklamační protokol. Ze strany prodejce WEBGOLF s.r.o. tak byly provedeny všechny úkony, které zákon a obchodní podmínky stanovují. Nad rámce reklamačního řízení bylo zboží opraveno na náklady prodejce zdarma. Závěrem společnost WEBGOLF s.r.o. nebrání zákazníkovi k odběru zboží, zákazník sám odmítl převzetí zboží na prodejně i když k tomu byl vyzván. Pokud zákazník změnil názor, může se samozřejmě dostavit na prodejnu a zboží převzít. V případě zájmu je možné domluvit zaslání zboží na adresu.

Děkujeme,

Jan Charvát
prodejce WebGolf.cz

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.4.2019 10:02, před 3 lety

Pokud informování o vyřízení reklamace proběhlo tak, jak uvádí společnost, nelze bez dalšího namítat nedodržení lhůty k vyřízení reklamace. To by bylo možné v případě, pokud by spotřebitel zpětně prokázal (např. znaleckým posudkem), že nedostatek, který na vozíku byl, byl skutečně vadou, takže v rámci reklamace posoudil prodávající situaci chybně.

Jak přesně se odehrála situace na prodejně nedokážeme prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz posoudit, nicméně dovolili bychom si vyzvat obě strany, aby se v klidu domluvily na převzetí zboží spotřebitelem a realizovaly ho.

Stížnost přeřazujeme na spotřebitele, aby měl možnost reagovat.

Reakce spotřebitele

Publikováno
3.4.2019 10:53, před 3 lety


Jan Rezek

Dobrý den, žádné vyrozumění o vyřízení reklamace nepřišlo ani nikdo nevolal, coz pan Ch. moc dobre ví a pokud ne, tak by bylo fajn si opravit system, protoze tyto potize nemam sam s firmou WEBGOLF , pokud by nekdo volal jak uvádím p.Ch domluvil bych se na zaslání vozíku rovnou, trvám na tom ze nebyla dodržena zákonem stanovena lhůta 30 ti dnu a trvám na vraceni penez a nebo zdarma zaslání opraveneho vozíku na moji adresu jelikoz nemam penize ani vozik, ktery jsem společnosti zaplatil.

Cislo na me na prodejně maji i v protokolu o reklamaci. Adresa: E.Destinove 7 ceske budejovice 37005

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.5.2019 22:24, před 3 lety

Tímto zdvořile žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. Pokud tak společnost neučiní, bude stížnost uzavřena.

Reakce společnosti

Publikováno
3.5.2019 22:52, před 3 lety

Dobrý den,

systém generuje denně několik desítek SMS různým záakzníkům se stavem ohledně objednávek, servisů a rekamací. Bohužel jsme nezaznamenali žádný výpadek nebo problém. Rovněž jsme se snažili vyjít zákazníkovi maximálně vstříc a provedli jsme opravu na vlastní náklady. Takto připravený vozík jsme zákazníkovi chtěli předat, bohužel odmítl. Jsem rád, že nyní zákazník souhlasí s předáním a vozík tak zasíláme zdarma na jeho adresu. Vozík budeme odesílat v pondělí 6.5.2019 na adresu zákazníka.

Děkujeme,

Jan Charvát
prodejce WebGolf.cz

Vyjádření dTestu

Publikováno
2.6.2019 14:46, před 3 lety

Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Vyjádření dTestu

Publikováno
2.7.2019 06:03, před 3 lety

Spotřebitel již nevyužil možnosti na vývoj případu reagovat. Stížnost proto uzavíráme.