Společnost


Blue Star Finance s.r.o.

Počet nahlášených stížností:13
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#3298Dodání 2 ks USB Flesh Disk 32 GB nefunkčních

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

9 měsíců 25 dnů

Detail stížnosti

Publikováno
27.05.2014, před 9 lety

František Krejčí

Znění stížnosti

Byly mi dodány 2 ks USB Flesh Disk 32 GB, po zapojení se ukázaly jako nefunkční ve větším objemu dat. Oba disky byly zaplaceny předem. Oba disky jsem v záruční době reklamoval písemnou formou na udanou adresu včetně obou vadných disků - doporučeně. Zásilka se mi vrátila zpět jako nedoručitelná. Tak to si s námi internetové firmy budou takovýmto způsobem zahrávat a nikdo s tím nebude nic dělat ? Jak mohou být takováto společnost zapsaná do Obchodního rejstříku a chovat se tímhle způsobem ? Jak je potom možnost klientů se někam dovolat o svá práva ? Takhle se udělují od státu zápisy do obchodního rejstříku a stát potom spotřebitele nechrání - pomoz si sám - zvolil sis špatně někoho koho jsme my jako stát zapsali do Obchodního rejstříku a po stížnostech z něj měl být už dávno vyškrtnut ? A tento subjekt může dál nabízet slevněné služby a okrádat další a další klienty ?


Produkt

Vadné USB Flesh Disky 32 GB


Požadované řešení

Navrácení peněz.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
27.6.2014 13:30, před 9 lety

V případě, že je zasláno nefunkční zboží, nebyla dodržena tzv. jakost při převzetí dle § 2161 občanského zákoníku. Zákazník má v takovém případě právo na dodání výrobku bez vad. Pokud se tak nestane ve lhůtě 30 dnů od uplatnění neodpovídající jakosti, má kupující právo na odstoupení od kupní smlouvy. To platí i pokud spotřebitel postupoval dle pokynů, které jsou uvedeny v reklamačním řádu společnosti a ta si zásilku nepřevzala. Doporučujeme uschovat doklad o vrácení zboží.
Dále je možné podat podnět na příslušné dozorové orgány (Česká obchodní inspekce, živnostenský úřad), které můžou subjektu udělit pokutu a po více závažných porušení zákona může živnosteký úřad odebrat subjektu živnostenské oprávnění.

Vyjádření dTestu

Publikováno
24.3.2015 13:57, před 8 lety

Společnost Blue Star Finance s.r.o. byla o podaných stížnostech informována. Bohužel doposud neprojevila zájem se ke stížnostem vyjádřit, proto jsme se rozhodli případy uzavřít z důvodu nereakce podnikatele.
Případné spory mohou být tedy řešeny pouze v soudním řízení, nikoliv prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz. Před samotným podáním žaloby doporučujeme zaslat subjektu předžalobní výzvu dle § 142a občanského soudního řádu. Vhodné je také právní zastoupení. Seznam advokátů je k dispozici na http://www.dtest.cz/advokati.