AURES Holdings a.s.

#33182Klamné informace na webu

04.06.2019, před 5 měsíci

Ingrid Hrdinová

vybrala jsem si na webu AAA auto Jeep Renegade. Po ověření stavu ve svém servisu jsme zjistili, že pravé zadní na nerovnostech vydává divný zvuk. Pneumatiky byly rovněž sjeté. Po třetí urgenci se tedy na nápravu “ prý” podívali, je asi vadný čep. Ptala jsem se co s tím, prý to je lehká oprava, mám si to nechat opravit. Chtela jsem slevu, to asi nebude prý možné. Na webu rovněž byla akční nabídka 340 000,- s možností akontace 70%, kterou jsem chtěla zaplatit ( nabídka je na webu stále aktuální ). Když jsme došli do bodu, že přijímám, akontace je možná pouze 10 % !! a je nutné abych auto vybavila satelitním vyhledávačem, havarijní pojistkou atd... jinak nelze sjednat.
Ptala jsem se proč na webu lžou, sdělili mi, že akontace se týká platby celé kupní ceny 399 999,- v hotovosti ( akontace teda pozbývá smyslu) a že kdybych byla bonitní klient, tak bych to neřešila. Manažer byl vrcholně arogantní. Auto jsem nekoupila.
Jak je možné, že oni podobné praktiky neustále opakují a není možné je zastavit?
Ingrid Hrdinová

Informace na stránkách jsou naprosto nepravdivé

Prosím o odpověď jak klamání spotřebitele zabránit.
Situace nastala dnes 4.6.2019 v Brně.

18.6.2019 13:38, před 4 měsíci

Klamavou obchodní praktiku definuje § 5 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Takovou praktikou je jednání podnikatele vůči spotřebiteli, které je v rozporu s požadavky odborné péče a je způsobilé podstatně ovlivnit jeho rozhodování tak, že může učinit obchodní rozhodnutí, které by jinak neučinil.

Zjištění porušení zákazu klamavé obchodní praktiky může být sankcionováno ze strany České obchodní inspekce, které může spotřebitel podat podnět pro porušení zákona o ochraně spotřebitele. Podat podnět je možné prostřednictvím následujícího webového odkazu www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/.

25.6.2019 16:39, před 4 měsíci

Vážená paní Hrdinová,
děkuji za Vaši zpětnou vazbu. Velice nás mrzí, že jste získala špatnou zkušenost. Záležitost byla prověřena s pobočkou, následně se s Vámi spojil kolega telefonicky. Jsme připraveni reputaci si u Vás napravit - pokud byste chtěla dál řešit koupi vozu, prosím dejte vědět. Našich zákazníků si vážíme - děkujeme ještě jednou za Váš názor.
S pozdravem Jitka Míková, AAA AUTO

25.6.2019 16:56, před 4 měsíci

Komentář: Subjekt byl vstřícný, co však bylo na pobočce vyřešeno nikde nepíšou, proč bylo na webu uváněno něco, co neodpovídá pravdě také ne. Více se tím nechci zabývat.