UNIQA pojišťovna, a.s.

#33344Nesouhlas s likvidací pojistné události

1 měsíc 4 dny

12.06.2019, před 5 lety

Sylvie Foitlová

U společnosti Uniqa a.s. mám uzavřenou pojistnou smlouvu o cestovním pojištění. Během zahraničního pobytu jsem trpěla bolestí zubu, kdy jsem nakonec byla nucena vyhledat lékařskou pomoc. Se zubařem bylo komunikováno tak, aby provedl nejnutnější kroky k utišení bolesti. Tak také udělal, vyčistil zubní kanálky od zánětu a vložil do zubu jednoduchou výplň k dezinfekci a léčbě zubu, aby utišil bolest. Doléčení zubu jsem absolvovala až po příjezdu do ČR. Ve Všeobecných pojistných podmínkách UCZ/Ces/14 v části A, článku 2 odst. 2 písm. c) je uvedeno mezi pojistnými událostmi “ošetření zubním lékařem v důsledku úrazu pojištěného nebo první pomoci pojištěnému, hradí se pouze ošetření k utišení bolesti (jednoduchá výplň nebo extrakce)”. Ve výlukách z pojištění dle článku 4 písm. i) je uvedeno, že: „Pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění v případě odborné zubní péče - plní se pouze při poskytnutí první pomoci v neodkladných bolestivých případech (extrakce, jednoduchá výplň)“.
Zubař tak provedl kroky pouze k utišení bolesti, což je v souladu se Všeobecnými pojistnými podmínkami pojišťovny. Pojišťovna však zamítla uhradit celé ošetření, uhradila pouze asi devítinu, a to za akutní ošetření s nesmyslným odůvodněním, že léčba kořenových kanálků je výlukou z pojištění. V těch však jasně stojí, že jednoduchá výplň-o kterou v tomto případě šlo a ošetření k utišení bolesti, je pojistnou událostí a mám tak nárok na pojistné plnění.
Pojišťovně jsem zaslala odvolání proti jejich rozhodnutí, ovšem opět mě odbyli, a to s odůvodněním, že: "Léčení zánětu zubních kanálků není z cestovního pojištění hrazeno. Toto ošetření není hrazeno ani z veřejného zdravotního pojištění v České republice. Každý občan si jej hradí sám". Po rozpravě se zubařem mi potvrdil, že zahraniční zubní ošetření bylo nezbytné k utišení bolesti a jednalo se o základní proceduru a jednoduchou výplň.

Pojistná smlouva o cestovním pojištění

Požaduji proplacení celého zubního ošetření, na které mám dle Všeobecných pojistných podmínek nárok.