HUMANIC CZ spol. s r.o.

30.05.2014, před 10 lety

Petr Hloušek

Dne 26. 4. 2014 jsem reklamoval propadlou podešev na pravé i levé botě u bot pro volný čas zn. Bugatti v ceně 1.999,- Kč. Reklamace byla označena za neoprávněnou z důvodu, že se nejedná o vadu výrobní ani materiálovou, ale o vadu vzniklou atypicko-mechanickým působením (bylo mi řečeno, že vada je způsobena nejspíš řízením auta?!). Je paradoxní, že stejnou vadu jsem již jednou reklamoval a reklamace byla uznána jako oprávněná a na základě této oprávněnosti mi byly boty vyměněny dne 27. 6. 2014 v prodejně Humanic v OC Fórum v Liberci. Po necelém půl roce se stejný případ opakoval (v zimě logicky boty nenošeny), požadoval jsem již vrácení peněz, protože z logiky věci je zřejmě chyba v konstrukci bot. Žádám tímto od firmy Humanic v OC NISA v Liberci přezkoumání reklamace a uznání oprávněnosti nároku. Jsem připraven nechat si udělat posudek soudního znalce i jít do soudního sporu, protože jsem přesvědčen, že není možné posuzovat stejnou vadu u stejných bot rozdílně. A díky uznání předchozí reklamace je evidentní, že fakta jsou na mé straně. Samozřejmě se však nebráním mimosoudnímu řešení sporu.

Bugatti, typ 2-22-12-0464-0 Kč 1.999,-, obuv pro volný čas

Přehodnocení rozhodnutí o neoprávněnosti reklamace. Vyjasnění posuzování vad u jednotlivých prodejen společnosti Humanic v Liberci.