Sportsdirect.com Czech Republic s.r.o.

1 měsíc 2 dny 2 hodiny

30.06.2019, před 5 lety

Věra Šantrůčková

Dne 23.5.2019 jsme zakoupili v pobočce obchodu Sportsdirect.com v OC Letňany, Veselská 663, obuv Hot Tuna Cloggs Mens velikosti 42. Během několika dnů došlo při běžném užívání ke smrštění obuvi na velikost cca 37. Reklamováno dne 4.6.2019 na téže pobočce, prodavačka při přebírce zboží konstatovala, že boty asi byly na sluníčku, a proto se srazily, nabídla výměnu zboží. Toho jsme z obav z dalšího nekvalitního výrobku nevyužili a trvali na reklamaci. Dne 26.6.19 uzavřeno reklamační řízení jako neoprávněné - "vada byla způsobena kupujícím a vznikla nesprávným užíváním, skladováním a nesprávnou údržbou nebo zásahem kupujícího". Když jsme se ohradili, že vystavení letní vodní obuvi slunci nelze zabránit a že nikde na obuvi nebylo varování ohledně zákazu vystavení slunci, dozvěděli jsme se, že na stránkách výrobce u tohoto produktu toto varování je.
1) Jako spotřebitel chci mít dostupné informace k dispozici v době a v místě nákupu zboží, není přijatelné se odkazovat na nutnost vyhledávat na webu koupené výrobky a sledovat jejich omezení.
2) samotná firma Sportsdircet.com na svých stránkách u tohoto produktu varování nemá a uvádí obuv jako vhodnou pro surfing - https://cs.sportsdirect.com/hot-tuna-cloggs-mens-222474?colcode=22247422.

Hot tuna clogg Sn. 93, číslo zboží 222 474/22/280

VRácení peněz za zboží a změna postoje k podobným reklamacím, aby bylo se zákazníkem jednáno férově.