Společnost


DER Touristik CZ a.s.

Počet nahlášených stížností:206
Z toho za letošní rok:32
Stále v řešení:28
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#34308Reklamace zájezdu

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

30 dnů 9 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
23.07.2019, před 4 lety

Lucie Bílková

Znění stížnosti

Chybějící postýlka na Hotelu,chybějící dvě večeře v restauraci mimo hotel které byli soucast smlouvy od delegata jsme se dozvěděli, ze od ledna nejsou,ale nás nikdo neinformoval,pitná voda balena realita 1lahev na 1 pokoj na 1 den-za uplatu pokojske podpultove zboží dáte dinar dostanete vodu,po dbou dnech pokojska ma zakaz vydej na baru,ale.pozor vzhledem k tomu,ze evevidenci si nikdo nedelal a barman mel podezreni ze uz tam nekdo z pokoje pro vodu byl nedostal člověk nic,první dva reklamovana klimatizace jo nekoho tam pošleme,delegatovi pak řekli lokální výpadek a nám do konce dovolene nikdo klima neopravil,po upozornění na recepci
jen mavli rukou ,bez upozornění dvě hodiny čekání na cestující z dalsiho letu,ale chyba lavky dva cestující v Praze nenastoupili,ale plný autobus na ně čekal další půl hodiny v autobuse na letišti,na Objednane pokoje od listopadu 2018,nebyli pripraveny,co bych chtěla v hlavni sezóně.Čekání na pokoje 2,5hodiny misto 4pokojů vedle sebe,každý pokoj v jiném sektoru hotelu.Netuším na co si člověk objednava fm,na co cestovní kancelář prodává v listopadu zajezdy ,kdyz vi ze v lednu prijdou zmeny a zájezd pro 11lidi, neni zřejmě lukrativni výdělek.


Produkt

Hotel Club Thapsus termín 13.07.2019-20.07.2019


Požadované řešení

Finanční kompenzace


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
23.7.2019 08:02, před 4 lety

Neměl-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel spotřebitele ujistil nebo které spotřebitel vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekával, měl by pořadatel zajistit nápravu, pokud by si nevyžádala neúměrné náklady. Nezjednal-li pořadatel nápravu ani v přiměřené lhůtě, kterou mu spotřebitel určil, může si spotřebitel zjednat nápravu sám a pořadatel mu nahradí účelně vynaložené náklady.

Měl-li zájezd vady, vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu a určil-li k tomu přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Nevytkl-li spotřebitel vady zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, právo na slevu mu vůbec nevznikne, proto doporučujeme jednat vždy co nejdříve.

Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.evropskyspotrebitel.cz/files/frankfurtska-tabulka.pdf. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese www.dtest.cz/clanek-5233/na-co-nezapomenout-pri-reklamaci-zajezdu nebo na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.

Od 1. února 2016 začalo fungovat mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Spotřebitel se může tedy také obrátit na tento úřad (návrh na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné podat přes následující webový formulář https://www.coi.cz/informace-o-adr/).

Vyjádření dTestu

Publikováno
22.8.2019 16:36, před 4 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.