Alektum, s.r.o.

#35190Dluh který není platný

30.08.2019, před 18 dny

Marcela Kukpová

Od Alektum Group mi teď přichází dluh z 20.dubna, že jsem nezaplatila 149 kč za zboží které mi přišlo. Částku jsem uhradila 20.Duba a mám i potvrzení o úhradě. Alektum mě začalo otravovat již okolo července 2019 že mám dluh okolo 400 kč. Můj vnuk to začal řešit za mě a poslal na jejich zadaný email potvrzení o platbě. Přišlo nám i automatický email s potvrzení o doručení. Uběhl měsíc a přišla mi obálka s navýšeným dluhem na 571,35 kč. Poslali jsme zase email s potvrzením (zase automatický email a žádná odpověď). Zkoušeli jsme volat ale porvé nám to nikdo nezvedal. Když nám to konečně zvedli řekli že se podívají na email a zavolají zpět. Neozvali se.
Teď mi začali posílat i sms o dluhu. Nevím co mám dělat. Mám veškeré potvrzení i poslané emaily.
Neustále říkají ať pošlem email znova. Udělali jsme to 2x a dnes naposledy.

Precius String Large X1.

Prozkoumaní platby a zjištění zda je dluh platný.

2.9.2019 11:59, před 15 dny

Pokud je po spotřebiteli vymáhána částka subjektem, který není jeho původním smluvním partnerem, měla by mu společnost prokázat na základě jakého právní titulu po něm částku požaduje. Pokud došlo k postoupení pohledávky od určité společnosti, měla by společnost vydat společnosti ALEKTUM INKASSO, s.r.o. doklady o pohledávce, které jsou nutné k jejímu uplatnění. Spotřebitel může společnost informovat, že v případě prokázání právního titulu k úhradě pohledávky je ochoten svůj dluh splatit, v opačném případě, ať se společnost obrátí na soud, kde bude muset jako žalobce prokázat, že jí svědčí právo na úhradu předmětné pohledávky.

Spotřebitelce doporučujeme, aby si ponechala doklad prokazující zaplacení daného zboží.

9.9.2019 16:36, před 8 dny

Inkasní agentura vyžaduje k určení dalšího postupu doklad o úhradě zboží, případně písemnou reklamaci zboží.

Alektum, s.r.o.