Sconto Nábytek, s.r.o.

#35247Klamání zákazníka ze strany prodejce

02.09.2019, před 5 lety

Nikol Macurová

chtěla bych vám sdělit, že jsme opravdu zklamáni přístupem obchodní sítě Sconto na pobočce v Ostravě.

Včera jsme ve společnosti Sconto zakoupili nábytek za bez mála 40.000,- Kč, kde součástí nákupu byla dětská postel, na kterou jsme podle jejich reklamy, měli nárok uplatnit slevu. Ano, jako noví zákazníci jsme opravdu měli nárok slevy 30% na náš první nákup. Tu nám samozřejmě nedali. Ptali jsme se paní prodavačky jestli máme na nějakou slevu nárok a bylo nám sděleno, že NEMÁME. Dnes, když jsme přišli koupit další nábytek, dozvěděli jsme se od jiné prodavačky, že jsme nárok na slevu skutečně měli a že bychom se měli zeptat u vedoucího pracovníka jejich pobočky na případnou nápravu. Tam jsme samozřejmě šli a vedoucí pobočky se nám doslova vysmál a odpověděl, že nejsou povinni nám něco takového sdělovat. Údajně jsme si o slevě měli všechny informace přečíst na internetu. Netušili jsme, že musíme precizně studovat podmínky předem a sebejistě si stát za svým. Nevěděli jsme, že když jdeme do kamenné prodejny musíme číst informace z e-shopu. Neměli jsme ponětí, že když se zeptáme zaměstnance této společnosti na konkrétní informaci obchodní záležitosti, bude zákazníkům lhát. Nevěděli jsme, že se takovým způsobem bude tato společnost chovat ke svým novým zákazníkům, kteří v této společnosti nakoupili za ne malé peníze a že je v pořádku aby nám prodavačka do očí tvrdila, že na slevu nemáme nárok, když máme.
Máme u této společnosti objednané zboží a po tomto jednání jsme chtěli zrušit objednávku postele a odstoupit od kupní smlouvy s touto společností, jenže tato společnost si účtujete 30% z ceny, jako sankci za zrušení smlouvy. To nám s výsměchem sdělil vedoucí pobočky předmětné společnosti a to i přesto, že jsme si zboží zatím ani nevyzvedli neboť nám bylo řečeno, že zboží dorazí nejdříve za 14 dní a také přesto, že neuběhlo ani 24hodin od nákupu, takže společnosti nemohli ani vzniknout žádné škody, proti kterým je tato smlouva postavena. Toto jednání k novým zákazníkům není adekvátní a myslím, že to společnosti opravdu nezajistí dobrou reklamu. Vzniklou situaci a podvody na zákazníky ze strany Ostravské pobočky budu medializovat.
Nyní chci aby byli ostatní zákazníci informováni o přístupu této společnosti ke svým zákazníkům.

S pozdravem,

NM.

Klamání zákazníků

Žádáme odečet slevy na kterou máme nárok nebo možnost bezplatného odstoupení od kupní smlouvy postele.